Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Miasto wygrało z Komunalnikiem. Firma ma zapłacić karę

Dodano: 19.10.2023 | 12:00

Na zdjęciu: Urząd Miasta Bydgoszcz wygrał proces z Komunalnikiem.

Fot. mat. prasowe

Zapadł prawomocny wyrok w pierwszym procesie Urzędu Miasta Bydgoszczy z Komunalnikiem. Sąd orzekł, że firma musi zapłacić karę.

Pozew dotyczył braku ważenia pojazdów, braku przekazania dokumentów o dopuszczalnej masie całkowitej i masie własnej oraz braku umieszczenia harmonogramów na stronie internetowej wykonawcy.

Decyzją Sądu Apelacyjnego wszystkie kary objęte pozwem zostały przez miasto zastosowane właściwie. W związku z tym Komunalnikowi nakazano zapłacić ok. 230 tysięcy złotych oraz odsetki.

– Przypomnę, że Miasto wykluczyło najpierw Komunalnika z przetargu, a Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła naszą decyzję.
Dziękuję za ogromny wysiłek wszystkim zaangażowanym, bo dokumenty w kartonach na zdjęciu same się nie przygotowują – skomentował wiceprezydent Michał Sztybel.

Nadal trwają dwie sprawy, w których miasto domaga się łącznie ok. 4,5 mln zł.

Komunalnik odbierał odpady z trzech sektorów w Bydgoszczy od kwietnia 2020 do lutego 2021 roku. Szybko pojawiły się problemy z przywiezieniem pojemników i odbiorem odpadów. Worki ze śmieciami zalegały na osiedlach, co wywołało duże protesty mieszkańców.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
5 miesięcy temu

A jak tam sprawy z bublem mostowym trasy uniwersyteckiej?
2 miliony wydane na papugi kiedykolwiek się zwrócą?