Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 2 • L -0
1C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
-4C
Sr
-6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaMichał Sztybel nowym szefem bydgoskich struktur Platformy Obywatelskiej
Michał Sztybel
23.10.2021 | 21:23

Michał Sztybel nowym szefem bydgoskich struktur Platformy Obywatelskiej

Na zdjęciu: Michał Sztybel został nowym przewodniczącym bydgoskiej Platformy Obywatelskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel został nowym przewodniczącym bydgoskich struktur Platformy Obywatelskiej.

W sobotę, 23 października odbyły się wybory nowych władz krajowych i lokalnych PO. Jedynym kandydatem na szefa partii był Donald Tusk; podobna sytuacja miała miejsce w regionie kujawsko-pomorskim, gdzie jedynym kandydatem na przewodniczącego struktur wojewódzkich był ich dotychczasowy lider – toruński poseł Tomasz Lenz (otrzymał 89% głosów poparcia lokalnych działaczy). Wcześniej swoją kandydaturę zgłosił Piotr Kozłowski – przewodniczący rady powiatu bydgoskiego, lecz pod koniec września wycofał się ze startu.

Bydgoskimi strukturami PO będzie natomiast rządził Michał Sztybel – obecnie zastępca prezydenta Bydgoszczy, a wcześniej m.in. radny miasta czy szef biura komunikacji społecznej w UMB. – Dziękuję głosującym za zaufanie. W szczególności dziękuję za rekomendację prezydentowi Rafałowi Bruskiem oraz posłowi Pawłowi Olszewskiemu (dotychczasowemu liderowi bydgoskiej Platformy – przyp. red.). Teraz czas na wspólne działanie! Szczegóły wkrótce – zakomunikował Sztybel.

Jak przekazał Patryk Wawrzyński, sekretarz kujawsko-pomorskiej PO, w regionie członkowie partii mogli skorzystać z jedenastu lokali wyborczych, a frekwencja wyniosła 63,5%. – Donald Tusk jako kandydat na przewodniczącego partii otrzymał prawie jednogłośne poparcie kujawsko-pomorskiej Platformy, zyskując 99%  głosów „za” – informuje sekretarz.

Regionalne struktury partii wybrały też swoich 26 delegatów na konwencję krajową, a w niektórych powiatach – tak jak w Bydgoszczy – odbyły się również wybory władz powiatowych. Poza Sztyblem, wybrano też nowych przewodniczących we Włocławku (został nim prezydent miasta Marek Wojtkowski) i w powiecie toruńskim ziemskim (Mirosław Graczyk). Szefami struktur powiatowych ponownie zostali Mariusz Trojanowski w powiecie aleksandrowskim, Jerzy Kowalski w lipnowskim, Halina Janowska-Giłka w tucholskim, a Aleksandra Nowakowska w żnińskim.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
1 miesiąc temu

Jprd

Wojtek
Wojtek
1 miesiąc temu

no cóż stagnacji, trwania i ciąg dalszy posłusznego wykonywania poleceń kolegów ze wschodniej części województwa a przynajmniej nie przeciwstawiania się im ….Chyba rzeczywiście zdrowiej będzie jak Bydgoszcz zostanie największym miastem powiatowym w innym województwie w Polsce jak było za czasów II RP….Lepiej o Bydgoszcz zadbają ludzie z innego województwa aniżeli „nasze elity” i ich przełożeni z Torunia. Żeby nie było Ci z PiS reprezentują podobny poziom. Problem Bydgoszczy to problem tzw. „elit” a dokładnie braku jakichkolwiek elit …Niestety Olszewski „oddam rękę”, Sikorski czy obecny Prezydent Miasta który mentalnie tkwi na poziomie powiatowego działacza PO nie są osobami dbającymi o interes… Czytaj więcej »

ROman
ROman
1 miesiąc temu

PO PIS PO PIS PO PIS PO… kiedy ten chłop się zdecyduje na swój kierunek

kran
kran
1 miesiąc temu

P . Hołownia sensowny plan a bez problemu zdobędziesz Byd. PO tyle lat rządzi w woj.K-P a profity zbiera Tor. Mieszkańcy Byd. nie mogą poprosić się raportu, jak rozdzielane są pieniądze w woj. Dość , starczy potrzebujemy zmiany

Powiązane treści