Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMiędzynarodowy Dzień Ziemi. W Bydgoszczy wielkie sprzątanie i rozdawanie nasion drzew. „Naszym marzeniem jest zazielenić kawałek kraju”
22.04.2021 | 16:19

Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Bydgoszczy wielkie sprzątanie i rozdawanie nasion drzew. „Naszym marzeniem jest zazielenić kawałek kraju”

Na zdjęciu: W czwartek odbyła się kolejna edycja sprzątania Puszczy Bydgoskiej.

Fot. mat. prasowy

Czwartek (22 kwietnia) to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Odbyło się sprzątanie Puszczy Bydgoskiej, natomiast członkowie ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni rozdawali drzewka na Czyżkówku.

Przed południem odbyła się kolejna edycja Dnia Ziemi z Czystą Puszczą Bydgoską. – Sprzątamy całą Puszczę Bydgoską pod hasłem „Zadbaj o lasy” oraz „Poznaj bydgoskie parki”. W tym roku, wspólnie sprzątamy Park na Wzgórzu Wolności oraz jesteśmy w Parku nad Kanałem Bydgoskim – mówił pomysłodawca inicjatywy sprzątania terenów Marcin Rybacki. Latem ma odbyć się bezpieczny EkoPlener, który zostanie podzielony na trzy grupy tematyczne: ekożycie, ekosport i ekosztuka. – To zaplanowana impreza, która odbędzie się w sierpniu. Posprzątamy Wyspę Młyńską oraz nabrzeża Brdy – deklarują organizatorzy.

Jak podsumowała inna ze współorganizatorek sprzątania, Iwona Kwiatkowska, od 2012 roku w akcjach Czystej Puszczy Bydgoskiej udział wzięło blisko cztery tysiące osób. – Zebranych zostało 14 ton/19 tysięcy litrów śmieci, zużyto 6 tysięcy worków – wyliczała Kwiatkowska. We wrześniu 2020 r., w akcji sprzątania udział wzięło blisko dwa tysiące osób.

 

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Dnia Ziemi odbywa się pod hasłem „Przywróćmy naszą ziemię”. Do akcji dołączyli się także wolontariusze i członkowie wojewódzkich struktur ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni, którzy w czwartkowe popołudnie m.in. rozdawali drzewka na bydgoskim Czyżkówku. – Naszym marzeniem jest zazielenić kawałek kraju – mówią. Mieszkańcom Bydgoszczy rozdawali dzisiaj darmowe sadzonki m.in. buków, dębów, brzozy czy leszczyny. Podobną inicjatywę przeprowadzą w najbliższych dniach w Grudziądzu, miejscowości Mokre, Toruniu, Żninie i Łabiszynie, a we Włocławku w najbliższy czwartek i sobotę mają sprzątać las na terenie osiedli Zawiśle i Południe. –  Ponadto dziesięciu wolontariuszy, w środę 28 kwietnia, spotyka się przy stawie na Barbarce aby wraz z leśniczymi z toruńskiego Nadleśnictwa sadzić drzewa – słyszymy od członków Polski 2050.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
16 dni temu

Ruch 2050 . Czy nawet sadzenie drzewek musi byc okraszone polityka ?

Powiązane treści