Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Miejsca Obsługi Podróżnych na S5 w Grucznie w końcu otwarte

Dodano: 28.04.2023 | 17:38

Na zdjęciu: MOP-y w Grucznie w końcu zostały oddane do użytku.

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytku dwa Miejsca Obsługi Podróżnych w ciągu drogi ekspresowej S5 w Grucznie niedaleko Świecia.

To kolejne udogodnienie dla kierowców m.in. podróżujących z Bydgoszczy w kierunku Grudziądza i Gdańska – podkreślają drogowcy. Miejsca Obsługi Podróżnych powstały po obu stronach drogi ekspresowej na wysokości Gruczna.

MOP-y stanowią nierozłączny element infrastruktury drogowej w Polsce. W trakcie podróży możemy na nich zaplanować niezbędną przerwę i odpoczynek, a na części z nich zatankować paliwo, zjeść posiłek, a nawet przenocować w hotelu – zaznacza GDDKiA.


CZYTAJ TAKŻE: Fugi na bulwarach nad Brdą rodzą pytania o jakość prac. „Inwestycja wciąż jest przed odbiorami”


Dotychczas na kujawsko-pomorskim 128-kilometrowym odcinku drogi S5 funkcjonowała para MOP-ów na wysokości Żnina i w miejscowości Szczutki na obwodnicy Bydgoszczy. Otwarte dziś dwa MOP-y Gruczno Wschód i Gruczno Zachód powstały w ramach budowy S5 na odcinku Świecie Południe – Bydgoszcz Północ i stanowią istotne uzupełnienie infrastruktury drogowej dla drogi S5.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
Leon
9 miesięcy temu

Kiedy nareszcie zostanie otwarty MOP Szubin? Do tej pory nic tam się nie dzieje. Na tablicach informacyjnych jest przekreślony taśmą.