Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 2 • L 0
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
5C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMiejska Wigilia odbędzie się za tydzień
Wigilia Bydgoska, święta - Bogusław Białas (8)
14.12.2017 | 09:19

Miejska Wigilia odbędzie się za tydzień

Na zdjęciu: Bydgoska Wigilia.

Fot. Archiwum.

21 grudnia, tradycyjnie na Starym Rynku, o godzinie 16:00 rozpocznie się wigilijne spotkanie bydgoszczan. Potrwa do godziny 19:00.

Wigilia na Starym Rynku organizowana jest po raz siódmy. W tym roku nie zabraknie występów artystycznych i wigilijnego poczęstunku: barszczu, pierogów z kapustą i grzybami, grochu z kapustą oraz ryby. Z mieszkańcami spotkają się m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz biskup Jan Tyrawa.

Wigilijne spotkanie, organizowane wspólnie przez Caritas Diecezji Bydgoskiej przy wsparciu 1. Brygady Logistycznej z Bydgoszczy, będzie wspaniałą okazją do wspólnego kolędowania i składania sobie życzeń.

Planowany przebieg uroczystości: występ zespołu z LO nr 6 pod kierownictwem Agnieszki Więckiewicz; odczytanie fragmentu Ewangelii przez Biskupa Jana Tyrawę; życzenia biskupa Jana Tyrawy; życzenia prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego; życzenia przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Sobocińskiego; wspólne dzielenie się opłatkiem; występ zespołów: Nowa Scena oraz zespołu Marcina Degowskiego. W repertuarze:  kolędy pastorałki, piosenki świąteczne.


Powiązane treści