Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 5 • L 3
8C
Pon
7C
Wt
8C
Sr
3C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMiesiąc aplikacji dla aktywnych. Ile kilometrów przebiegli i przejechali bydgoszczanie?
30.05.2018 | 15:27

Miesiąc aplikacji dla aktywnych. Ile kilometrów przebiegli i przejechali bydgoszczanie?

Na zdjęciu: Aktywna Bydgoszcz od tego roku oferuje mieszkańcom miasta aplikację do pomiaru aktywności.

Fot. archiwum

Aplikacja Aktywna Bydgoszcz jest dostępna już od miesiąca. Przez ten czas pobrało ją blisko trzy tysiące osób.

Aplikacja, której stworzenie zlecił bydgoski magistrat, została zaprezentowana w drugiej połowie kwietnia. Umożliwia mierzenie czasu, dystansu i spalonych kalorii w trakcie aktywności fizycznej, archiwizację sportowych poczynań oraz prezentuje bazę wiedzy o wydarzeniach sportowych i infrastrukturze dla aktywnych w Bydgoszczy. Jej użytkownicy mogą  brać udział w grach miejskich, klasyfikacjach, a także wyzwaniach, za realizację których oferowane są nagrody od partnerów. Po 24 godzinach od premiery aplikacja była na pierwszym miejscu wśród aplikacji sportowych zyskujących na popularności, a po pierwszym dniu pobrań zajęło 20. miejsce wśród najlepszych aplikacji sportowych.

Przez pierwszy weekend funkcjonowania Aktywnej Bydgoszczy była ona testowana przez naszą redakcję [ZOBACZ TEST]. Po kilku tygodniach przygotowano aktualizację, zawierającą między innymi zgłaszane przez nas poprawki – między innymi pokazywanie tempa, a nie prędkości w trakcie biegu, zabezpieczenie przed przypadkowym zakończeniem aktywności oraz dodanie średniej prędkości w historii aktywności.

Przez pierwszy miesiąc aplikację zainstalowało prawie trzy tysiące osób.  Najaktywniejsi są użytkownicy z grup wiekowych od 25 do 34 lat oraz od 35 do 44.  Z raportu przedstawionego przez urząd wynika też, że aplikacja najczęściej jest używana w godzinach 14:00-17:00, a najpopularniejszy dzień to niedziela. Użytkownicy spalili 6 milionów  kalorii, przejechali na rowerze blisko 30 tysięcy kilometrów i przebiegli niemal 5 tysięcy kilometrów.

W ostatnim czasie aktywni bydgoszczanie nie mogą narzekać na brak wydarzeń w mieście. Za nimi Bydgoszcz Cycling Challenge, a także PKO Bydgoski Festiwal Biegowy, a już wkrótce – Bieg Instalatora (3 czerwca)  oraz Terenowa Masakra (9-10 czerwca).


Powiązane treści