Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 5 • L 3
4C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaMieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na głównej ulicy Murowańca. Padają pomysły i deklaracje
29.02.2020 | 13:48

Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na głównej ulicy Murowańca. Padają pomysły i deklaracje

Na zdjęciu: Mieszkańcy Murowańca w petycji do starostwa postulowali m.in. o doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Łochowskiej.

Fot. Jakub Soboczyński

Mieszkańcy Murowańca złożyli petycję, w której domagają się poprawy bezpieczeństwa na ulicy Łochowskiej. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy już przygotowali odpowiedź na pismo.

W petycji złożonej do starostwa, która trafiła na biurko urzędników pod koniec 2019 roku, mieszkańcy przekonywali, że niezbędna jest instalacja progów zwalniających na drodze powiatowej w Murowańcu bądź elektronicznych tablic radarowych, które wskazywałyby prędkość, z którą porusza się dany pojazd. Taka tablica jest już zamontowana choćby w Białych Błotach w pobliżu szkół podstawowych.

Innym postulatem zgłoszonym przez mieszkańców jest doświetlenie przejścia dla pieszych na Łochowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Ptasią/św. Rafała Kalinowskiego. – W obrębie tych skrzyżowań niejednokrotnie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, a prędkość pojazdu przejeżdżającego przez centrum miejscowości jest rażąco niedostosowana do warunków drogowych – czytamy w petycji.

Zdaniem mieszkańców zlokalizowane w obrębie skrzyżowania przejście dla pieszych stanowi główną oś komunikacyjną pieszych pomiędzy znajdującymi się po obu stronach ulicy obiektami użyteczności publicznej, takimi jak przedszkole, żłobek, szkoła, kościół, obiekty kultury czy przystanek autobusu linii międzygminnej o numerze 92.  W petycji padły też postulaty budowy przejścia dla pieszych na ul. Łochowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Strusią oraz uporządkowania znaków drogowych tak, aby w sposób jednoznaczny wytyczały granice obszaru zabudowanego.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy byli w ostatnich dniach w Murowańcu i sporządzili już odpowiedź na petycję. Wynika z niej, że powstaną niebawem dwa nowe przejścia dla pieszych, co ma związek z budową ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Łochowo – Lipniki. – Utworzenie przejść dla pieszych planowane jest przez ul. Granitową, drugie przez ul. Łochowską – czytamy w odpowiedzi na petycję mieszkańców Murowańca.

Jednocześnie na ul. Łochowskiej od Lipnik do wyjazdu z Murowańca pod tablicami z nazwami miejscowości zostaną umieszczone tablice z obszarem zabudowanym i końcem obszaru zabudowanego. Nie jest za to planowane oświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Łochowskiej w obrębie skrzyżowania z ul. Ptasią i św. Rafała Kalinowskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści