Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

6 grudnia w Bydgoszczy. Mikołajowi pomagają bydgoscy żołnierze

Dodano: 06.12.2022 | 12:15

Na zdjęciu: Św. Mikołaj korzysta również z zaplecza logistycznego 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego - podkreśla jednostka.

Fot. A. Wolska/1BLog

We wczesnych godzinach porannych, 6 grudnia każdego roku św. Mikołaj odwiedza z prezentami wszystkie grzeczne dzieci. Pomagają mu wszyscy – także bydgoscy żołnierze z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej.

W tym roku grzecznych dzieci jest wyjątkowo dużo. – Św. Mikołaj korzysta również z zaplecza logistycznego 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego – podkreśla jednostka.

1 Pomorska Brygada Logistyczna im. Króla Kazimierza Wielkiego jest związkiem taktycznym bezpośrednio podporządkowanym szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Do zadań brygady należy m.in. zabezpieczenia logistyczne wojsk w zakresie realizacji dostaw zaopatrzenia, świadczenia usług specjalistycznych i gospodarczych jednostkom i instytucjom dyslokowanym w rejonie odpowiedzialności. Pełni rolę Oddziału Gospodarczego realizując zadania na rzecz polskich kontyngentów wojskowych poza granicami kraju. Jej siedziba mieści się przy ulicy Powstańców Warszawy. Od roku dowódcą „Pomorskiej Jedynki” jest pułkownik Witold Bartoszek.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy dowódca 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej. Pułkownik Witold Bartoszek rozpoczął trzyletnią kadencję


Z okazji Mikołajek, dziś na najmłodszych czeka moc atrakcji. Na placu Teatralnym, ulicy Mostowej i Starym Rynku wśród gości jarmarku od godz. 17:00 będzie przechadzał się Święty Mikołaj. Na najmłodszych tego dnia czekać będą także animatorki Funimki, które zagwarantują dobrą zabawę i masę konkursów.

Dodatkowo pierwszych 300 osób, które pojawią się w godzinach od 16:00 do 20:00 na jarmarku i udostępnią post na FB oznaczając Bydgoski Jarmark Świąteczny oraz polubią oficjalny profil jarmarku – otrzyma voucher na drobny upominek ufundowany przez wystawców. Wystarczy wrzucić post z opinią lub zdjęciem oraz polubić oficjalny profil wydarzenia. Następnie uczestnicy konkursu proszeni są do namiotu „Bydgoski Jarmark Świąteczny”, usytuowanego naprzeciwko sceny na Moście Staromiejskim, gdzie będą mogli odebrać voucher.

Także na ulicy Mostowej, w godzinach 12:00 – 16:00 odbywać się będą Mikołajki z Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. Będzie można oddać głos w BBO i odebrać niespodziankę. Świętego Mikołaja można będzie spotkać też dziś (i aż do niedzieli) w Myślęcinku w Lumina Parku. Na wszystkich czekają słodkie upominki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments