Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mikołajki w bydgoskim schronisku. Takiej akcji jeszcze nie było

Dodano: 24.11.2023 | 09:06

Na zdjęciu:

Fot.

Już 6 grudnia 2023 roku każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem i sprawić trochę radości tym, którzy dobra i miłości w swoim życiu nie zaznali. Akcja organizowana tego dnia przez bydgoskie schronisko dla zwierząt odbędzie się po raz pierwszy.

Wydarzenie odbędzie się w Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy przy ul. Grunwaldzkiej 298. Akcja polega na tym, aby przynieść do schroniska prezent z listy, którą znajdziecie poniżej:

  • karma hypoallegenic dla psa
  • karma hypoallergenic dla kota
  • karma gastrointenstinal dla psa
  • karma gastrointenstinal dla kota
  • naturalne gryzaki
  • karma mokra dla szczeniąt (Paka Zwierzaka, Dolina Noteci, Wiejska Zagroda)
  • karma mokra dla kociąt (Paka Zwierzaka, Dolina Noteci, Wiejska Zagroda)
  • obroże z metalową klamrą
  • środki czystości
  • płyn do mycia podłóg, proszek do prania

Każda osoba, która przyniesie podarunek będzie miała możliwość (bez wcześniejszego zapisywania się), zabrać jednego z podopiecznych na mikołajkowy spacer. Ze względu na warunki atmosferyczne i szybko zapadający zmrok zimą, zwierzęta na spacer będą wydawane jedynie osobom, które odwiedzą bydgoski azyl do godziny 15:00.

Natomiast od 15:00 do 17:00 nadal można przyjechać, zostawić podarunek i zrobić mikołajkowe zdjęcie z jednym z wychowanków. Schronisko zachęca również do zabrania ze sobą czapki Mikołaja. Wszystko po to, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie, które może pomóc w promocji podopiecznych. Dla odwiedzających to zaledwie chwila poświęcenia, a dla psiaków i kociaków to szansa nowe życie, w kochającym domu.

Nie jest to pierwsza taka zbiórka w bydgoskim schronisku, bo pracownicy i wolontariusze cały czas organizują podobne akcje. Natomiast są to pierwsze organizowane w ten sposób Mikołajki.

Schronisko oczywiście nie zamyka się na odwiedzających w pozostałe dni. Zawsze można przyjechać i zostawić potrzebne produkty. W takim miejscu nigdy nie jest za dużo karmy czy środków czystości. Wystarczy wcześniej umówić termin z pracownikami i również można zabrać jednego z piesków na spacer.

Zachęcamy również do przemyślanych adopcji. Z pewnością jest to najlepsze, co można zrobić dla tych zwierząt – dać im nowy kochający dom. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że w większości przypadków są to zwierzęta po przejściach, nad którymi poprzedni właściciele znęcali się bądź porzucili w okrutny sposób.

Podjęcie decyzji o adopcji czworonoga musi być w stu procentach przemyślane. Należy być przygotowanym na kilkumiesięczną lub nawet paroletnią pracę nad zaufaniem takiego zwierzaka. Jednak warto to zrobić, ponieważ miłość, jaką obdarza nas pies czy kot jest miłością bezwarunkową i dożywotnią.

W tym wyjątkowym czasie, jakim są święta warto zadbać o to, aby ich magia dotarła również do porzuconych czworonogów. Oczywiście nie zapominajmy o nich również przez cały rok.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments