Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Milion złotych za szczepienia dla Osielska. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Dodano: 05.12.2022 | 08:32

Na zdjęciu: Poziom wyszczepień w Osielsku wyniósł 60,09 proc

Fot. ilustracyjne

W ramach rządowego konkursu „Najbardziej odporna gmina”, Osielsko otrzymało 1 mln zł. Gmina spod Bydgoszczy wykazała się bowiem jednym z najwyższych poziomów wyszczepień przeciw COVID-19.

Osielsko znalazło się w kategorii „gminy małe”, czyli do 30 tys. mieszkańców. Poziom wyszczepień wyniósł 60,09 proc. Nagrody otrzymały także Radziejów (64,59 proc.) oraz Brodnica (56,9 proc.).

Na co Gmina Osielsko planuje przeznaczyć fundusze? Odniósł się do tego na łamach „Przeglądu Miesiąca Gminy Osielsko” zastępca wójta Krzysztof Lewandowski. – Milion złotych nagrody za szczepienia przeciwko COVID19 planujemy przeznaczyć na rozwój służby zdrowia w Osielsku, zwiększenie zdrowia publicznego, dostępu do usług medycznych – zapowiedział samorządowiec. – Pierwsze wydatki w tym zakresie zostaną spożytkowane na rozwój ośrodka w Maksymilianowie – dodał.

Jednocześnie Krzysztof Lewandowski odniósł się do ogólnej sytuacji związanej ze służbą zdrowia. Jak zaznaczył, koszty z tym związane są horrendalne. – Gmina Osielsko w miarę swoich możliwości inwestuje w zdrowie swoich mieszkańców, którzy wykazują duże zrozumienie znaczenia zdrowia – twierdzi zastępca wójta.

– Wychodząc naprzeciw potrzebie, planuje się w przyszłości systematycznie w miarę dostępności środków rozszerzać ofertę służby zdrowia. Moim marzeniem jest, aby POZ była dostępna w największych ośrodkach (sołectwach), aby świadczenia świadczyli między innymi pediatrzy i inni specjaliści. Do osiągnięcia tego potrzeba tak jak w przypadku oświaty środków finansowych i lokalowych. W najbliższym czasie planujemy rozwinąć ośrodek w Maksymilianowie, a w miarę czasu i dostępności środków utworzyć ośrodek w Niemczu. Będzie to niezwykle trudne, ale nie nierealne. Być może będziemy zmuszeni wprowadzić w usługach zdrowotnych swoisty pluralizm – dodał.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
STOP blokowiskom w Osielsku
STOP blokowiskom w Osielsku
1 rok temu

Lepiej odwołajcie tego przygłupa na stanowisku wójta. Bloki wam powstawia na każdej ulicy….

Patryk
Patryk
1 rok temu

Może pieniądze przeznaczyć na rekompensatę za Niepożądane Odczyny Poszczepienne oraz wsparcie dla rodzin ciepiących przez nadmiarowe zgony związane z kretyńskimi decyzjami uniemożliwiającymi dostęp do podstawowej pomocy medycznej.