Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 4 • L 3
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMiliony na dotacje dla prywatnych żłobków. Ratusz ogłosił konkurs
17.07.2020 | 10:10

Miliony na dotacje dla prywatnych żłobków. Ratusz ogłosił konkurs

Na zdjęciu: Łączna kwota miejskiej dotacji dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych to trzy miliony złotych.

Fot. Pixabay.

Urząd miasta ogłosił konkurs na organizację opieki nad najmłodszymi mieszkańcami Bydgoszczy. – Dzięki miejskiej dotacji wesprzemy finansowo utrzymanie nawet tysiąca miejsc w prywatnych żłobkach i klubach dziecięcych – podkreślają urzędnicy. Wsparcie o łącznej wysokości trzech milionów złotych ma pomóc zwiększyć dostępność opieki nad dziećmi do lat 3 i obniżyć koszty opieki, jakie ponoszą rodzice korzystający z tego typu placówek.

Otwarty konkurs ofert na wsparcie w latach 2020/2021 r. organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 skierowany jest do podmiotów prowadzących w Bydgoszczy żłobki i kluby dziecięce. – Konkurs dla podmiotów prywatnych prowadzących żłobki i kluby dziecięce ma na celu utrzymanie istniejącej na bydgoskim rynku oferty dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. W ciągu najbliższych 12 miesięcy miasto planuje przeznaczyć na ten cel aż trzy miliony złotych – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta. W sumie miejską dotacją ma zostać objętych około tysiąc miejsc opieki nad najmłodszymi bydgoszczanami.

Waszkiewicz dodaje także, że stale zwiększa się także liczba miejsc w miejskich placówkach. – Dzięki rozbudowie żłobka przy ul. Brzozowej przybędzie 100 nowych miejsc dla maluchów. Wszystko po to, aby ułatwić rodzicom powrót do pracy – zaznacza. W zmodernizowanej placówce na Szwederowie znajduje się aż 6 sal dla dzieci, powstały też trzy nowe place zabaw. Dzięki tej inwestycji powstanie 110 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Przyjęcie dzieci planowane jest na wrzesień tego roku.

Urząd miasta podaje, że maksymalna kwota dofinansowania wyniesie 400 zł miesięcznie na jedno miejsce opieki nad dziećmi do lat 3, zamieszkałych na terenie Bydgoszczy, których rodzice lub opiekunowie prawni rozliczają się w bydgoskich urzędach skarbowych. Dofinansowanie będzie realizowane od 1 września 2020 roku do 31 sierpnia 2021 roku.

Konkurs to kontynuacja wsparcia dla rodziców z małymi dziećmi. Dwa lata temu podjęliśmy uchwałę dzięki, której powstało dodatkowych tysiąc miejsc w niepublicznych placówkach. Dwuletnie dofinansowanie z budżetu miasta pozwoliło na stworzenie odpowiedniej bazy kadrowej, lokalowej oraz wyposażenie jej w niezbędne pomoce dydaktyczne. Teraz konkurs ma na celu dalsze wspieranie istniejących miejsc opieki – podkreśla ratusz.

Urzędnicy czekają do 3 sierpnia 2020 roku. Szczegóły konkursu znajdują się TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści