[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe minirondo na Górzyskowie. Ma poprawić bezpieczeństwo

Dodano: 14.01.2022 | 16:53

Na zdjęciu: Kierowcy jeżdżą już po nowym minirondzie.

Fot. Sebastian Torzewski

Zmieniają się zasady ruchu na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiego i Czackiego na Górzyskowie. Powstało tam minirondo.

Prace związane z przebudową skrzyżowania są prowadzone od czwartku. Wyspa nowego minironda została już przykręcona do nawierzchni. Zamontowano także znaki pionowe, a gdy umożliwią to warunki pogodowe, to zostanie także wymalowane oznakowanie poziome. Dotychczas kierowcy jadący ulicą Leszczyńskiego mieli pierwszeństwo na skrzyżowaniu z ulicą Czackiego. Teraz muszą przyzwyczaić się do zmiany organizacji ruchu.

Przebudowa została wykonana na wniosek Zespołu do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego Miasta Bydgoszczy, który wnioskował o powstanie minironda podczas ubiegłorocznych posiedzeń. Nowa infrastruktura powinna spowolnić kierowców, którzy dotychczas na ul. Leszczyńskiego nierzadko przekraczali dozwoloną prędkość. Tuż przy skrzyżowaniu znajdują się przejścia dla pieszych. Jest to popularna droga do szkół na Górzyskowie, do sklepu Stokrotka czy do kościoła przy ul. Ugory.

Niedaleko miejsca, w którym powstało rondo, niespełna trzy lata temu doszło do tragicznego wypadku. W maju 2019 roku na ul. Leszczyńskiego, na wysokości marketu Stokrotka, 11-letni chłopiec został potrącony przez samochód. Zmarł kilka godzin później.

Nowe minirondo to kolejna w ostatnich tygodniach zmiana organizacji ruchu w tej części miasta. W grudniu rondo – ale zdecydowanie większe – powstało u zbiegu ulic Brzozowej, Bielickiej i Inowrocławskiej. Inwestycję zrealizowano w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowe minirondo na Górzyskowie. Ma poprawić bezpieczeństwo
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
6 miesięcy temu

Nie wierzę że to dzieje się naprawdę. Za komuny by czegoś takiego nie wymyślili