Bydgoszcz
7C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 7 • L 6
16C
Sr
21C
Czw
23C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMinister Niedzielski ogłasza: Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek
Adam Niedzielski
24.03.2022 | 09:26

Minister Niedzielski ogłasza: Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek

Na zdjęciu: Decyzja o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek została ogłoszona przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa. 

Zapowiadana od kilku dni decyzja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek została oficjalnie ogłoszona w czwartek, 24 marca na porannej konferencji prasowej. – Podjąłem decyzję o zniesieniu od poniedziałku, 28 marca obowiązku noszenia maseczek. Nie dotyczy to podmiotów leczniczych (czyli szpitali, przychodni etc. – przyp. red.), tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich – powiedział minister.

Jak przekazał Niedzielski, zniesienie obowiązku wiążę się ze spadkiem liczby zakażeń i zgonów. – Bardzo uważnie obserwowaliśmy, co się dzieje z nowymi przypadkami w ostatnim tygodniu, jaki jest efekt powrotu dzieci do szkół i dużego napływu uchodźców. Z naszej perspektywy oba zjawiska nie przyczyniły się do przełamania tendencji spadkowej – powiedział na konferencji minister.

Resort zdrowia zadecydował także o zniesieniu izolacji i kwarantanny domowej. – Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu – zastrzegł Niedzielski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments