Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Minister Zdrowia przedstawił obostrzenia na najbliższe dwa tygodnie. Są zmiany!

Dodano: 28.01.2021 | 13:02

Na zdjęciu:

Fot. Adam-Guz/KPRM

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o działaniach związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. W porównaniu do ostatnich tygodni wprowadzono zmiany.

Początkowo minister zakomunikował, że obowiązujące obostrzenia zostają utrzymane do 14 lutego. Po chwili stwierdził jednak, że – w przeciwieństwie do ostatnich tygodni – wraz z początkiem lutego zostaną otwarte z zachowaniem reżimu sanitarnego sklepy w galeriach handlowych, galerie sztuki i muzea. Zniesione zostaną też godziny dla seniorów.

Zamknięte pozostają restauracje i hotele, a nauka stacjonarna obejmować będzie jedynie klasy 1-3. W sprawie szkół minister zapowiedział, że drugim tygodniu lutego ponownie wykonane zostaną badania przesiewowe wśród nauczycieli z klas 1-3.

Mamy bardzo złe sygnały płynące z otoczenia międzynarodowego. Trudno jest przypuszczać, że Polska będzie zieloną wyspą na tle zachorowań w innych krajach Europy, więc nieuwzględnienie tego elementu byłoby nieodpowiedzialne – wyjaśniał minister Adam Niedzielski.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 7 tys. nowych zakażeń, w tym ponad 700 w województwie kujawsko-pomorskim. Jak informował minister, średnia za ostatni tydzień wynosi 5 tys. zakażeń dziennie.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments