Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMinister zdrowia w Bydgoszczy. Wziął udział w obchodach 40-lecia szpitala Biziela
04.09.2021 | 13:57

Minister zdrowia w Bydgoszczy. Wziął udział w obchodach 40-lecia szpitala Biziela

Na zdjęciu: Podczas uroczystości, wręczono odznaczenia zasłużonym pracownikom szpitala.

Fot. Szymon Fiałkowski

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela obchodził 40-lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

W uroczystości wziął udział m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (poseł PiS), wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. W jej trakcie pracownikom wręczono Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, złote, srebrne oraz brązowe medale za Długoletnią Służbę, odznaki honorowe za zasługi dla ochrony zdrowia.

– Mimo ograniczeń, cieszymy się, że możemy państwa gościć, pokazać rozwój i sukcesy szpitala, które osiągamy dzięki pracownikom, bez nich nie byłoby to możliwe – mówiła dyrektor szpitala Wanda Korzycka-Wilińska, która zwracała uwagę na zaangażowanie pracowników w walkę z pandemią. – Wielu z nas chorowało, było na kwarantannie, szpital jednak dalej funkcjonował – dodawała.

Pacjent, zaspokajanie jego potrzeb były i są naszym najważniejszym zadaniem. Bo pacjent, jego zdrowie i dobro jest sensem naszej pracy

– podkreślała dyrektor Korzycka-Wilińska.

Placówce gratulował minister zdrowia. – Najbardziej to cieszę się z tego, że po tym ciężkim okresie blisko półtora roku, możemy wrócić do w miarę normalnego funkcjonowania. I ten ciężki czas, który mamy za sobą, powinien też wywołać refleksję, jak bardzo widać w pandemii, jak kondycja państwa i jego działanie jest zależne od skuteczności systemu opieki zdrowotnej – mówił Adam Niedzielski. – Ogromną wartością jest pielęgnowanie tradycji, historii 40-letniej, która ma znaczenie nie na poziomie budynków, ale zespołu, który powstał i tutaj funkcjonuje – opisywał.

Minister Niedzielski następnie udał się do szpitala Biziela, gdzie – jak mówił w programie Sprawdzam w TVN24 – obserwował infrastrukturę placówki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści