Bydgoszcz
1C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L 0
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMinisterstwo przedstawiło listę punktów szczepień. Ponad 50 miejsc w Bydgoszczy
Koronawirus_Bydgoszcz_Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza_baner_szczepienia koronawirus_COVID-19, SARS-CoV-2 - SF-1
05.01.2021 | 10:10

Ministerstwo przedstawiło listę punktów szczepień. Ponad 50 miejsc w Bydgoszczy

Na zdjęciu: W Bydgoszczy planowanych jest obecnie ponad 50 punktów szczepień.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło mapę punktów, w których będą prowadzone szczepienia przeciwko koronawirusowi. Na razie na liście znalazło się prawie 6 tysięcy punktów.

Spis ma być na aktualizowany na bieżąco. W województwie kujawsko-pomorskim znajduje się na razie 295 punktów. Najwięcej zlokalizowano w woj. mazowieckim (841), śląskim (671) i małopolskim (492), zaś najmniej – w woj. lubuskim (162), opolskim (169) i świętokrzyskim (190).

Najwięcej punktów w województwie zaplanowano w Bydgoszczy – 55. To głównie szpitale, przychodnie, centra medyczne i centra zdrowia. W Toruniu znajdzie się 28 punktów, w Grudziądzu – 12, Włocławku – 13, Inowrocławiu – 11, Szubinie – 4, a w Nakle – 2. Z pełną listą można zapoznać się TUTAJ.

Proces szczepień realizowany jest zgodnie z etapami. Obecnie w „etapie 0” szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy DPS i MOPS, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych (w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych). Zapisy dla tych osób potrwają do 14 stycznia. Dzień później rozpoczną się zapisy dla kolejnej grupy, która ma zostać zaszczepiona w etapie 1” – pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osób powyżej 60 lat, służb mundurowych oraz nauczycieli i pracowników żłobków. Etap drugi obejmie za to m.in. osoby poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi, a także osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne. Pozostałe osoby mają zostać zaszczepione w trzecim, czyli de facto czwartym etapie szczepień.

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PiotrSsiadomy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ssiadomy
Gość
Ssiadomy

Wyslijcie liste celebrytom

Piotr
Gość
Piotr

Sami się szczepcie

Piotr
Gość
Piotr

Nie należy się szczepić nie należy szczepić też dzieci czymś co nie jest przetostowane jak chcą nie się sami szczepią i zobaczymy efekty po latach

Piotr
Gość
Piotr

Nie należy się szczepić to jest depopulacja ludzkości zobaczcie dla czego umierają ludzie z braku pomocy na inne choroby a nie z powodu wirusa czemu nie muwi się o grypie co w tym roku wszyszy uzdrowieni a gdzie cała reszta chorób. Tylko tele porady to jest dzisiejsze leczenie. Zaszczepmy się też przez teleporade.

Powiązane treści