Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ministerstwo przedstawiło listę punktów szczepień. Ponad 50 miejsc w Bydgoszczy

Dodano: 05.01.2021 | 10:10

Na zdjęciu: W Bydgoszczy planowanych jest obecnie ponad 50 punktów szczepień.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło mapę punktów, w których będą prowadzone szczepienia przeciwko koronawirusowi. Na razie na liście znalazło się prawie 6 tysięcy punktów.

Spis ma być na aktualizowany na bieżąco. W województwie kujawsko-pomorskim znajduje się na razie 295 punktów. Najwięcej zlokalizowano w woj. mazowieckim (841), śląskim (671) i małopolskim (492), zaś najmniej – w woj. lubuskim (162), opolskim (169) i świętokrzyskim (190).

Najwięcej punktów w województwie zaplanowano w Bydgoszczy – 55. To głównie szpitale, przychodnie, centra medyczne i centra zdrowia. W Toruniu znajdzie się 28 punktów, w Grudziądzu – 12, Włocławku – 13, Inowrocławiu – 11, Szubinie – 4, a w Nakle – 2. Z pełną listą można zapoznać się TUTAJ.

Proces szczepień realizowany jest zgodnie z etapami. Obecnie w „etapie 0” szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy DPS i MOPS, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych (w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych). Zapisy dla tych osób potrwają do 14 stycznia. Dzień później rozpoczną się zapisy dla kolejnej grupy, która ma zostać zaszczepiona w etapie 1” – pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osób powyżej 60 lat, służb mundurowych oraz nauczycieli i pracowników żłobków. Etap drugi obejmie za to m.in. osoby poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi, a także osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne. Pozostałe osoby mają zostać zaszczepione w trzecim, czyli de facto czwartym etapie szczepień.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ssiadomy
Ssiadomy
3 lat temu

Wyslijcie liste celebrytom

Piotr
Piotr
3 lat temu

Sami się szczepcie

Piotr
Piotr
3 lat temu

Nie należy się szczepić nie należy szczepić też dzieci czymś co nie jest przetostowane jak chcą nie się sami szczepią i zobaczymy efekty po latach

Piotr
Piotr
3 lat temu

Nie należy się szczepić to jest depopulacja ludzkości zobaczcie dla czego umierają ludzie z braku pomocy na inne choroby a nie z powodu wirusa czemu nie muwi się o grypie co w tym roku wszyszy uzdrowieni a gdzie cała reszta chorób. Tylko tele porady to jest dzisiejsze leczenie. Zaszczepmy się też przez teleporade.