Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mirosław Jagodziński wystąpił przed radą miasta. Mówił o S5

Dodano: 28.10.2015 | 11:24
Mirosław Jagodziński

Dyrektor bydgoskie oddziału GDDKiA przedstawił radnym plany budowy drogi S5.

Na zdjęciu: Mirosław Jagodziński chce, aby w listopadzie wykonawcy spotkali się z władzami lokalnymi

Fot. Sebastian Torzewski

Podczas środowej sesji rady miasta dyrektor GDDKiA Mirosław Jagodziński przedstawił plany budowy drogi S5.

GDDKiA podzieliła budowę drogi S5 w województwie na siedem etapów: Nowe Marzy – Dworzysko, Dworzysko – Aleksandrowo, Aleksandrowo – Tryszczyn, Tryszczyn – Białe Błota, Białe Błota – Szubin, Szubin – Jaroszewo. Inwestycja zakłada także m.in. budowę nowych węzłów drogowych, dróg dojazdowych i serwisowych oraz miejsc obsługi podróżnych.

W przyszłym miesiącu Mirosław Jagodziński chce zorganizować spotkanie wykonawców z władzami lokalnymi. Miałoby się ono odbyć 19 listopada. – Przyjąłem sobie za zasadę, aby budować drogi dla ludzi, a nie przeciwko nim. Dlatego chcę, żeby wykonawcy zapoznali się z oczekiwaniami każdego samorządu – mówił Jagodziński, który na spotkanie zamierza zaprosić m.in. Wojewódzki Inspektorat Ruchu Drogowego, Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej i władze samorządowe.

Głos w sprawie budowy drogi zabrał radny Tomasz Rega. – Historia budowy autostrad pokazuje, że możemy spodziewać się różnych komplikacji, chociażby – czego nie życzę – scenariusza chińskiego – ostrzegał Rega, który nie podzielał optymizmu Jagodzińskiego. Jego zdaniem wątpliwości może budzić warszawska grupa Trakcja PRKil, która podpisała umowę z jednym z wykonawców, firmą Intercor. – Jest ona dobrze znana bydgoszczanom, bo było o niej głośno z powodu remontu na Szubińskiej i Fordońskiej. Z jej strony internetowej wynika, że nie wybudowała ani jednego kawałka drogi w Polsce, a zajmuje się głównie koleją i tramwajami – mówił Rega o grupie, która wykona odcinki Aleksandrowo-Tryszczyn i Szubin–Jaroszewo. W temacie budowy drogi S5 wypowiedzieli się także Tomasz Puławski i Bogdan Dzakanowski. Radny z SLD pytał o budowę dróg rowerowych przy drogach serwisowych. Dyrektor GDDKiA obiecał regularnie informować o postępach prac oraz zadeklarował, że także w przypadku problemów z inwestycją przedstawi sytuację radnym.

Sebastian Torzewski