Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mirosława Pietryga przewodniczącą Rady Miejskiej w Koronowie. „Deklaruję pracę ponad podziałami”

Dodano: 07.05.2024 | 13:46

Na zdjęciu: Za kandydaturą Mirosławy Pietrygi opowiedziało się 15 radnych, jeden był przeciw, a cztery osoby wstrzymały się od głosu

Fot. IN

Za nami I sesja Rady Miejskiej w Koronowie nowej kadencji. Nową przewodniczącą rady została Mirosława Pietryga startująca w wyborach samorządowych z komitetu Krzysztofa Gradka.

Pierwszą część sesji poprowadził przewodniczący senior Wojciech Orliński. Radni oraz burmistrz Patryk Mikołajewski złożyli ślubowania. Następnie przystąpiono do wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej w Koronowie. Radny Krzysztof Gradek zgłosił na to stanowisko radną Mirosławę Pietrygę, a radny Maciej Szlagowski radnego Stanisława Gliszczyńskiego. Kiedy komisja skrutacyjna zaczęła pracę nieoczekiwanie z kandydatury wycofał się Stanisław Gliszczyński. Oznaczało to, że Pietryga jest jedyną kandydatką. Za jej kandydaturą opowiedziało się 15 radnych, jeden był przeciw, a cztery osoby wstrzymały się od głosu. Głosowanie przeprowadzono w sposób tajny. – Deklaruję pracować ponad podziałami – powiedziała po wyborze Mirosława Pietryga. – Będę kierować się dobrem mieszkańców. Jesteśmy w stanie odnieść sukces – dodała.

Kolejnym punktem był wybór pierwszego wiceprzewodniczącego. W tym przypadku radny Skotnicki zgłosił kandydaturę Bogusława Guzińskiego. Tutaj również był tylko jeden kandydat. Za jego kandydaturą opowiedziało się 13 radnych, przeciw jeden, a sześć osób wstrzymało się od głosu.

Ciekawie było podczas wyboru drugiego wiceprzewodniczącego. Radny Skotnicki zgłosił radną Ewę Szymańską, jednak ta nie wyraziła zgody. Następnie zgłosił radnego Tomasza Gordona. Z kolei radny Szlagowski zaproponował Stanisława Gliszczyńskiego. W głosowaniu tajnym Gordona poparło 11 osób, a Gliszczyńskiego 9.

Ponadto na wniosek Tomasza Skotnickiego dokonano też wyboru przewodniczących poszczególnych komisji. Więcej na ten temat niebawem na naszych łamach.