Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Miss startu PGE Ekstraligi. O tytuł najpiękniejszej walczy bydgoszczanka!

Dodano: 20.07.2023 | 21:15

Na zdjęciu: Karolina Szwajłyk startuje w tegorocznej edycji Miss Startu PGE Ekstraligi, a głosy można już oddawać na oficjalnej stronie ligi.

Fot. Archiwum

W czwartek (20 lipca) ruszyła dziewiąta edycja konkursu na Miss Startu żużlowej PGE Ekstraligi. Na głosy kibiców czeka m.in. bydgoszczanka Karolina Szwajłyk.

Pochodząca z Bartodziejów 24-latka od kilku sezonów podprowadza żużlowców na meczach For Nature Solutions Apatora Toruń i to właśnie jako przedstawicielka tego klubu została zgłoszona do konkursu (obok niej, klub zgłosił także Magdalenę Strąkowską). W tegorocznej edycji konkursu udział biorą dwadzieścia dwie kandydatki, które zostały zgłoszone przez osiem klubów występujących w sezonie 2023 w PGE Ekstralidze.

Każdy z klubów – jak informuje w komunikacie Speedway Ekstraliga – mógł zgłosić minimum dwie, a maksymalnie cztery kandydatki z wyłączeniem laureatek z minionych edycji z miejsc 1 – 3. – Forma wyłonienia Miss Startu jest jednoetapowa – przekazuje spółka zarządzająca rozgrywkami najlepszej żużlowej ligi świata. Kibice od dzisiaj przez równo miesiąc, tj. do 20 sierpnia, do godziny 23:59 mogą głosować na swoje faworytki na stronie speedwayekstraliga.pl, jak i w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi (Ekstraliga APP), przy czym z jednego konta można głosować tylko jeden raz. Oprócz tytułów i okolicznościowych szarf, nagrodami w konkursie są zegarki AZTORIN, vouchery do centrów handlowych oraz pobyt w jednym z hoteli SPA na terenie Polski.

Bezpośredni link do głosowania na stronie Speedway Ekstraligi. Przypomnijmy, że w przeszłości w tego typu konkursie startowała inna bydgoszczanka, która także podprowadzała żużlowców na meczach w Toruniu – to Dagmara Thomas (znana pod nazwiskiem Krause), która w przeszłości była bohaterką jednego z naszych tekstów, który można przeczytać TUTAJ

ŻUŻEL – MISS STARTU PGE EKSTRALIGI 2023 – KANDYDATKI

Włókniarz Częstochowa: Dżesika Małczak, Aleksandra Rogozińska, Joanna Pawlik.
Stal Gorzów: Nikola Okulicz, Milena Rucka.
GKM Grudziądz: Paulina Dudek, Aleksandra Warczak, Alicja Rosińska, Magdalena Kolasińska.
Unia Leszno: Karolina Brasuń, Weronika Świderska, Sylwia Świderska.
Motor Lublin: Julia Iwaniak, Wiktoria Przybylska.
Apator Toruń: Karolina Szwajłyk, Magdalena Strąkowska.
Wilki Krosno: Gabriela Szafrańska, Klaudia Kamińska, Monika Serwińska, Natalia Furtek.
Sparta Wrocław: Weronika Ławrowska, Maja Szostak.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments