Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h SSW
H 6 • L 3
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMisterium Męki Pańskiej odbędzie się… online
XIX Misterium Męki Pańskiej - Fordońska Dolina Śmierci - 14-04-2019 - SF (9)
04.04.2020 | 22:36

Misterium Męki Pańskiej odbędzie się… online

Na zdjęciu: Migawka z ubiegłorocznego Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci.

Fot. Szymon Fiałkowski

W związku z pandemią koronawirusa, odwołano m.in. XX Misterium Męki Pańskiej, które miało się odbyć w Fordońskiej Dolinie Śmierci. To odbędzie się jednak… w wersji online.

Tradycją Niedzieli Palmowej jest m.in. Misterium Męki Pańskiej. To organizowane w Fordońskiej Dolinie Śmierci od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko bydgoszczan, ale też przyjezdnych z innych miast, którzy specjalnie przyjeżdżają do grodu nad Brdą, aby zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie. Misterium wystawiane było dwukrotnie – o 16:00 i 20:00.

Trwająca pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczna, XX edycja Misterium Męki Pańskiej została odwołana. Ale młodzi z Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego MARTYRIA planują organizację misterium online.

– Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową 5 kwietnia br. o godz. 16:00 i 20:00. To również 35. Światowy Dzień Młodzieży w wydaniu lokalnym więc nie możemy siedzieć cicho. Oczywiście widzimy się on-line gdyż mamy dla Państwa przygotowaną niespodziankę by w ten sposób pomóc wejść w Wielki Tydzień tego wyjątkowego czasu Wielkiego Postu. Zapraszamy na FB Misterium.Bydgoszcz lub na www.misterium.bydgoszcz.pl – czytamy na stronie ośrodka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści