Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMisterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Już po raz dziewiętnasty
15.03.2019 | 14:07

Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Już po raz dziewiętnasty

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. mat. organizatora

Już po raz dziewiętnasty w Fordońskiej Dolinie Śmierci odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Tradycyjnie wydarzenie będzie można zobaczyć w Niedzielę Palmową, która w tym roku przypada 14 kwietnia. 

Tegoroczne Misterium nosi tytuł „Przyjacielu…”. W jego przygotowania zaangażowanych  jest kilkaset osób: około 100 aktorów i statystów oraz 200 osób z obsługi technicznej (odpowiadających za nagłośnienie, stroje, wyżywienie). Każdego roku pisany jest nowy, autorski scenariusz, w którym wydarzenia „biblijne” sprzed 2000 lat przeplatane są wątkami stanowiącymi współczesny komentarz i dotykającymi problemów ludzi XX i XI wieku. Jego tegoroczną realizację będzie można zobaczyć w dwóch odsłonach – o godzinie 16:00 i 20:00.

Z roku na rok przybywa coraz więcej publiczności, nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego, ale i z całej Polski – podkreślają osoby zaangażowane w realizację Misterium. Z ich danych wynika, że na pierwsze wydarzenie w 2001 roku przybyło około 400 widzów, a w roku 2012 było ich już blisko 20 tys.

Organizatorami Misterium są Duszpasterstwo Akademickie Martyria oraz SKMA Pokolenie. Informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie internetowej www.misterium.bydgoszcz.pl.

XIX_MMP_plakat

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści