Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mistrzostwa Osielska w szachach. Wystartowała rekordowa liczba uczestników

Dodano: 07.04.2023 | 09:11

Na zdjęciu: W trzech grupach wiekowych łącznie wystartowało 74 szachistów

Fot. UKS "Szachy" Osielsko

1 kwietnia w świetlicy w Maksymilianowie odbyły się Mistrzostwa Osielska w szachach. Do zmagań przystąpiła rekordowa liczba uczestników. W trzech grupach wiekowych łącznie wystartowało 74 szachistów.

Tuż po godzinie 10 uczestników szachowych zmagań oraz ich opiekunów powitał wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski. Następnie sędzia główny i jednocześnie organizator zawodów – prezes UKS „Szachy” Osielsko – Jacek Górny zapoznał graczy z zasadami turnieju i przepisami gry w szachy. Było to konieczne zwłaszcza dla najmłodszych zawodników, ponieważ dla wielu z nich był to pierwszy oficjalny turniej w którym brali udział.

– Rozgrywki szachowe przebiegały w miłej i sportowej atmosferze – informuje prezes UKS „Szachy” Osielsko Jacek Górny. – W przerwach pomiędzy rundami zawodnicy mogli skorzystać z przygotowanego dla nich bufetu: ciepłych napojów, soków, a także mini babeczek i innych słodkości. Na zakończenie sportowej rywalizacji na zwycięzców w poszczególnych kategoriach czekały puchary oraz medale, które zostały ufundowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Osielsku. Dla wszystkich zawodników klub UKS „Szachy” Osielsko przygotował nagrody rzeczowe – dodaje prezes Górny.

Jak podają organizatorzy Mistrzem Osielska został Damian Kamiński. Wśród kobiet najlepsza była Danuta Grzelak z UKS „Szachy” Osielsko. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców do lat 18 zajął Tomasz Olchowy – mieszkaniec Niemcza. Najlepszą szachistką do lat 18 okazała się Maria Górny z UKS „Szachy” Osielsko. W kategorii juniorów starszych zwyciężył Tymoteusz Czajkowski z UKS „Szachy” Osielsko, a najlepszą juniorką okazała się Zosia Chrobak – mieszkanka Osielska. W grupie młodzików zwyciężył Piotr Chrobak – mieszkaniec Osielska, a wśród dziewczynek do lat 10 najlepszą była Basia Rydlewska z Bydgoszczy. Puchar dla najmłodszej uczestniczki turnieju odebrała Lilka Sobiech, uczestniczka szkolenia szachowego prowadzonego w Szkole Podstawowej w Osielsku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments