Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMistrzostwa Polski w szachach: Radosław Wojtaszek i Wojciech Moranda zagrają w finale
06.05.2021 | 11:08

Mistrzostwa Polski w szachach: Radosław Wojtaszek i Wojciech Moranda zagrają w finale

Na zdjęciu: Trwają mistrzostwa Polski w szachach.

Fot. Szymon Fiałkowski

Radosław Wojtaszek i Wojciech Moranda zmierzą się w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach. Zaciętą rywalizację oglądamy w mistrzostwach pań.

Wojtaszek w półfinale zmierzył się z Bartoszem Soćko. W pierwszej partii po agresywnym rozegraniu obrony Benoni Soćko przygotował grunt pod atak na skrzydle hetmańskim. Wyprzedzające kontruderzenie Wojtaszka w centrum pokrzyżowało jednak jego plany i to Wojtaszek ostatecznie mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Zdaniem wielu obserwatorów była to najlepsza dotychczas partia na mistrzostwach. W rewanżowym pojedynku Bartosz Soćko nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i Wojtaszek awansował do finału.

W drugim półfinale doszło do pojedynku trenera – Wojciecha Morandy z jego uczniem – Pawłem Teclafem. Partie grane klasycznym tempem nie przyniosły rozstrzygnięcia. Dogrywka okazała się wyjątkowo widowiskowa – pierwsza partia to świetny występ Morandy, który szybko przesądził o jej losach. W drugiej potyczce padł remis i to Moranda mógł cieszyć się z awansu.

Po 7. rundzie w mistrzostwach kobiet pięć szachistek ma na swoim koncie po 4 ½ punktu. Są to Klaudia Kulon, Joanna Majdan, Moniko Soćko, Jolanta Zawadzka i Karina Cyfka.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści