Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Młody mężczyzna śmiertelnie potrącony na pasach. Policjanci zatrzymali kierowcę auta

Dodano: 15.05.2023 | 17:21

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach potrącenia pieszego doszło wczoraj wieczorem na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Andersa w Toruniu. Pieszy zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

Fot. Archiwum

Do tragedii doszło wczoraj (14 maja) wieczorem, natomiast policjanci podejrzanego o spowodowanie zdarzenia zatrzymali kilkanaście godzin później. – Sprawca nie udzielił pomocy poszkodowanemu i uciekł z miejsca wypadku – relacjonują policjanci.

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Gen. Władysława Andersa w Toruniu. Jak relacjonował początkowo dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, kwadrans przed godziną dwudziestą pierwszą, doszło do wypadku, w wyniku którego potrącony został pieszy, który następnie poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu czynności wykonywali śledczy (zadysponowano także ratowników medycznych i dwa zastępy strażaków), a wszystkie nadzorował prokurator.

Nieco więcej informacji kilkanaście godzin później podali policjanci z toruńskiej komendy. Dzisiaj (15 maja) przed południem poinformowali o pierwszych, wstępnych ustaleniach dotyczących przyczyn zdarzenia. – Wynikało z nich, że nieznany wówczas kierujący citroenem nie ustąpił pierwszeństwa 20-letniemu mężczyźnie, który przechodził przez oznakowane przejście, doprowadzając do jego potrącenia, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia – relacjonuje st. sierż. Sebastian Pypczyński z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Kryminalni z toruńskiej komendy w ciągu kilkunastu godzin od zdarzenia wytypowali kierowcę citroena. Jak mówi Pypczyński, 31-letniego mężczyznę zatrzymali oni dzisiaj rano. Póki co wiadomo, że ma postawiony zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym (grozi za to nawet do dwunastu lat za kratkami).

0 0 votes
Article Rating
Młody mężczyzna śmiertelnie potrącony na pasach. Policjanci zatrzymali kierowcę auta
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolek
Karolek
4 miesięcy temu

Za ucieczkę najwyższy wymiar kary bez możliwości przedwczesnego wyjścia

Rysio
Rysio
4 miesięcy temu

A życie w więzieniu opłacone z naszych podatkow
Darmowy hostel z pełnym wyżywieniem

Stary dziad
Stary dziad
4 miesięcy temu

Pewnie bydlę podeszło do przejścia, w ogóle nie spojrzało czy coś jedzie i dalej bydlę gadało przez telefon.