Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -4 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleMłody mężczyzna ujęty przez grupę SPEED. Przekroczenie prędkości to był początek jego problemów
09.01.2021 | 10:24

Młody mężczyzna ujęty przez grupę SPEED. Przekroczenie prędkości to był początek jego problemów

Na zdjęciu: Zatrzymania mężczyzny dokonali funkcjonariusze z grupy SPEED.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

W ręce funkcjonariuszy z grupy SPEED grudziądzkiej komendy wpadł 21-letni mężczyzna, który znacznie przekroczył prędkość. Jak się okazało, to był dopiero początek jego problemów.

Policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED, przeprowadzili kontrolę w minioną środę (6 stycznia) w rejonie ul. Warszawskiej. – Tuż przed godziną dziewiętnastą zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego, który kierując peugeotem przekroczył dozwoloną prędkość – mówi podkom. Robert Szablewski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

W trakcie akcji, funkcjonariusze zauważyli, że młody mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Jak się później okazało, był to dopiero początek problemów 21-latka. – W policyjnych bazach szybko ustaliliśmy, że kierujący nie powinien poruszać się samochodem, z uwagi na wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów – mówią grudziądzcy policjanci i precyzują, że zakaz obowiązywał mężczyznę do 2023 roku, a ponadto posiada on wydaną decyzję o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami.


ZOBACZ: Policyjny pościg w regionie. W rolach głównych kierowca vw golfa i funkcjonariusze z grupy SPEED


To nie koniec. – Mundurowi ustalili również, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary w zakładzie karnym – dodaje podkom. Szablewski. 21-latka zatrzymano, osadzono w policyjnej celi, a podczas przesłuchania zostały postawione mu zarzuty. Te dotyczą niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz prowadzenia pojazdu pomimo wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Za popełnione wykroczenia kierujący został ukarany mandatami karnymi. Za przestępstwa czeka go sprawa karna. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 21-latka już przewieziono do zakładu karnego.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści