Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Młody zawodnik Abramczyk Polonii przepytany przez kibiców. W tym sezonie może zadebiutować w lidze

Dodano: 07.03.2021 | 10:25

Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski był kolejnym gościem spotkań z żużlowcami Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Młodzieżowiec Wiktor Przyjemski był czwartym gościem serii spotkań z żużlowcami I-ligowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Spotkania organizuje Stowarzyszenie Pomagamy Polonii, a z racji obecnie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, odbywają się one online. Wcześniej, gośćmi takich spotkań byli Grzegorz Zengota oraz pozyskani przez Polonię ze Startu Gniezno Adrian Gała i Rosjanin Wadim Tarasienko.

Gościem tym razem był Wiktor Przyjemski. Jak trafił do miniżużla, w którym osiągał spore suckesy? – To była bardzo długa droga. Zaczęło się od tego, że mój menedżer zauważył, jak jeżdżę na motorze, rowerze i zapytał mojego tatę, czy może mnie zapisać na miniżużel. Tata nie wiedział, że istnieje coś takiego jak miniżużel, o żużlu dużo wiedzieliśmy – opowiadał. 23 maja, Przyjemski będzie obchodził szesnaste urodziny i od tego momentu będzie mógł startować w rozgrywkach ligowych. Przypomnijmy, że młodzieżowcami w drużynie Abramczyk Polonii w nadchodzącym sezonie będą Nikodem Bartoch i Mateusz Błażykowski.

Jak wyglądają u Przyjemskiego przygotowania do sezonu? – Pod kątem fizycznym rozpocząłem przygotowania z nowym trenerem Łukaszem Rampalskim, a sprzętowo przygotowania idą dobrze, maszyny mamy tak naprawdę złożone. Wszystko idzie zgodnie z planem – mówił i dodał, że silniki przygotowują mu Ryszard Kowalski, Krzysztof Jabłoński oraz Witold Gromowski.

Młodzieżowca bydgoskiej Polonii zapytano także o to, jak godzi sport z nauką w szkole. – Ciężko to pogodzić, jednak jakoś daję radę – mówił. Jakie ma sportowe cele? – Na pewno chcę wystartować w lidze, pokazać się z dobrej strony, ale też staram się nie wywierać na sobie presji, żeby się nie spalić – odpowiedział.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments