Bydgoszcz
10C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 10 • L 10
2C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaMłodzi bydgoscy aktywiści pikietowali przed kuratorium oświaty [ZDJĘCIA]
18-06-2020_ Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Bydgoszcz_ Pikieta_ Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty - SF (6)
18.06.2020 | 22:46

Młodzi bydgoscy aktywiści pikietowali przed kuratorium oświaty [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Pikieta odbyła się przed Kujawsko-Pomorskim Kuratorium Oświaty.

Fot. Szymon Fiałkowski

Młodzi bydgoscy aktywiści zrzeszeni w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym pikietowali w czwartkowe (18 czerwca) popołudnie przed Kujawsko-Pomorskim Kuratorium Oświaty.

Zrzeszeni w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym i organizacji Extinction Rebellion pikietowali przed kuratorium oświaty. Bydgoszcz była drugim miastem w Polsce, w którym doszło do takiej pikiety – dzień wcześniej odbyła się ona we Wrocławiu. W sumie, w ciągu dwóch tygodni młodzi zamierzają pikietować przed kuratoriami w całym kraju.

Powodem ich pikiety jest brak jakiejkolwiek odpowiedzi szefa resortu edukacji Dariusza Piontkowskiego na apel, jaki Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przesłał do ministerstwa o wprowadzenie do programów nauczania edukacji o klimacie. – Apel został wysłany zaraz po pojawieniu się przygotowanego przez ministerstwo, niezgodnego ze stanowiskiem nauki, materiału edukacyjnego na temat zmian klimatu, gdzie pokazano globalne ocieplenie jako zjawisko niosące niemal same korzyści dla naszej planety – mówią młodzi. Jak wyliczają pod apelem podpisało się w sumie blisko trzy tysiące przedstawicieli świata nauki i organizacji ekologicznych, w tym m.in. WWF czy Greenpeace.

Po 14:30, dwie uczestniczki pikiety spotkały się z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty Markiem Gralikiem, ale ten – jak relacjonują członkowie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego – nie podpisał się pod deklaracją, jaką przygotowali młodzi. – Nie jesteśmy w stanie zrozumieć dlaczego musimy prosić o przekazywanie nam aktualnej wiedzy naukowej, dlaczego osoby decyzyjne i odpowiedzialne za edukację dzieci i młodzieży z całego województwa, odmawiają nam tej wiedzy – czytamy w relacji Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści