Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMłyny Rothera otwierają się dla bydgoszczan! W wakacje będzie można je zwiedzić
Młyny Rothera Bydgoszcz
28.05.2021 | 12:50

Młyny Rothera otwierają się dla bydgoszczan! W wakacje będzie można je zwiedzić

Na zdjęciu: Począwszy od 2 czerwca, rozpocznie się akcja bezpłatnego zwiedzania Młynów Rothera dla mieszkańców miasta oraz turystów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od najbliższej środy (2 czerwca) rozpoczyna się akcja zwiedzania Młynów Rothera dla mieszkańców Bydgoszczy i turystów. – Na zwiedzających czeka ekipa dziewięciu przewodników, którzy przybliżą historię tego miejsca – mówią urzędnicy.

O szczegółach akcji mówili podczas dzisiejszej (28 maja) konferencji prasowej zastępca prezydenta Michał Sztybel, dyrektor Parku Kultury Sławomir Czarnecki oraz przewodnik turystyczna Daria Kieraszewicz. Sztybel przypomniał, że to właśnie w Młynach Rothera swój teledysk (miał premierę o północy) do najnowszej piosenki nakręcili Roksana Węgiel oraz bydgoski muzyk Marcin „Pawbeats” Pawłowski.

– Młyny powoli stają się takim obiektem kultowym, gdzie takie inicjatywy powstają – mówił zastępca prezydenta Bydgoszczy. – Chcemy, aby Młyny były dostępne dla wszystkich. Już na tym etapie, zanim jeszcze pojawią się wystawy i eksponaty, chcemy, by mieszkańcy mogli poznać historię tego budynku, tę część tożsamości miasta – dodał.

Spacery rozpoczną się w najbliższą środę (2.06) i mają potrwać przez całe wakacje. – Docelowo budynek będzie mogło bezpłatnie zwiedzić około pięciu tysięcy mieszkańców i turystów – słyszymy na Jezuickiej. Dyrektor Parku Kultury Sławomir Czarnecki przyznał z kolei, że choć trwa drugi etap inwestycji, to jest ogromne zainteresowanie organizacją różnych wydarzeń w Młynach Rothera. – Nagrywaliśmy już teledyski, koncerty. Będą wydarzenia z udziałem publiczności i z zakresu sztuk wizualnych i muzyczne – zapowiedział. Czarnecki podkreślił, że zwiedzanie Młynów Rothera będzie niepowtarzalne. – Bo takich Młynów, jak już będzie pełna aranżacja i wyposażenie, w takim stanie jak są teraz, już nie będzie można zobaczyć – podkreślił.

Przewodnik turystyczna Daria Kieraszewicz zaznaczyła natomiast, że ważnym elementem będzie pokazywanie turystom i wszystkim zwiedzającym to, co będzie się znajdowało w Młynach Rothera. – Dla każdego mieszkańca będzie czekała pamiątkowa pocztówka w dwóch różnych wzorach. Atrakcji nie zabraknie – zapowiedziała.

Ze względów bezpieczeństwa, do środka Młynów Rothera wpuszczane będą grupy piętnastoosobowe. Spacery będą się odbywały w środy, czwartki, soboty i niedziele w godzinach 11:00 – 17:00, przy czym ostatnie wejście zaplanowano na godzinę 16:00. Na zwiedzanie można się zapisać poprzez stronę internetową mlynyrothera.pl/zwiedzanie lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00 pod numerem tel.: 538 921 477.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści