[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mobilne biuro dla Inspekcji Transportu Drogowego

Dodano: 02.12.2016 | 16:14

Zastosowany w pojeździe sprzęt pozwoli m.in. na dokładną ocenę spalin i przyczyni się do ochrony środowiska.

Na zdjęciu: Nowy nabytek Inspekcji Transportu Drowowego.

Fot. Stanisław Gazda

To już nie jest zwykły samochód – to mobile biuro wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. Dzisiaj Wojewódzka ITD wzbogaciła się o nowy samochód specjalistyczny. Pozwoli m.in. szybko ocenić stan techniczny kontrolowanych pojazdów i udzielić pierwszej pomocy ofiarom zdarzeń drogowych. Zakup wozu sfinansowali wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Przekazanie kluczyków przez wojewodę odbyło się w obecności Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Rałała Rewolińskiego oraz Wojciecha Kulińskiego -Zastępcy Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

W pojeździe, poza specjalistyczną zabudową biurową, umożliwiającą pracę inspektorów transportu drogowego, znajduje się także wyposażenie do kontroli warunków wykonywania przewozów drogowych, oceny stanu technicznego pojazdów oraz udzielania pierwszej pomocy ofiarom zdarzeń drogowych, m.in.: zestaw wag przenośnych do ważenia pojazdów w ruchu, komputer diagnostyczny do oceny prawidłowości działania i wykrywania usterek podstawowych układów pojazdów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ochronę środowiska, bezkontaktowy analizator zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, multimetr cęgowy do wykrywania nieuprawnionych ingerencji oraz manipulacji w pracę tachografów cyfrowych rejestrujących czas pracy kierowców w transporcie drogowym, zestaw do kontroli jakości paliwa używanego do napędu pojazdów, zestaw pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom zdarzeń drogowych.

Podczas uroczystości w siedzibie Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i wojewódzki inspektor ITD Rafał Rewoliński wręczyli sześciu funkcjonariuszom awanse na wyższe stanowiska służbowe. Otrzymali je: Grzegorz Szyperski – awansowany na stanowisko starszego inspektora transportu drogowego, Leszek Kobylarz – awansowany na inspektora transportu drogowego, Cezary Śmiałowicz, Rafał Cyl i Piotr Stepień – awansowani na stanowisko starszego kontrolera transportu drogowego Przyznano także nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz wzorową postawę podczas pełnienia obowiązków służbowych. Bartosz Kowalski i Piotr Stępień uhonorowani zostali za zajęcie I miejsca w klasyfikacji drużynowej tegorocznego konkursu „Inspektor Roku”. Były także nagrody za najlepsze wyniki w konkurencji „test wiedzy”.

Nowy pojazd dla ITD w Bydgoszczy  – kliknij i zobacz wideo