Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 4 • L 0
9C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMobilny punkt badań na koronawirusa w Bydgoszczy. W piątek rozpoczął działanie
koronawirus bydgoszcz
08.05.2020 | 13:12

Mobilny punkt badań na koronawirusa w Bydgoszczy. W piątek rozpoczął działanie

Na zdjęciu: Przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy rozpoczął działanie mobilny punkt badań.

Fot. archiwum

Mobilny punkt badań na koronawirusa rozpoczął działanie w Bydgoszczy. Korzystać z niego mogą mieszkańcy regionu, którzy przebywają na kwarantanne.

Punkt funkcjonuje od piątku godz. 10:00. Znajduje się przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy. – To rozwiązanie pomoże w szybkiej diagnostyce i ułatwi pracę służbom sanitarnym, przy oczywiście jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej telefonują do osób wskazanych do badania. Mieszkańcy ci przyjeżdżają do punktu, gdzie mają pobraną próbkę – dodaje rzecznik wojewody Adrian Mól. Bydgoski punkt to projekt pilotażowy i działa przed dwie godziny dziennie. Próbki pobierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, a badania – osobom przebywającym na kwarantanne – wykonywane są bezpłatnie. Cała procedura trwa kilkanaście minut. Pobrane wymazy są następnie przekazywane do laboratoriów.

Testy pomogą w szybszej diagnostyce, jednak należy pamiętać, że wynik negatywny nie zwalnia z obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny do końca terminu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści