Bydgoszcz
10C
Opady
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 10 • L 10
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMobilny punkt badań na koronawirusa w Bydgoszczy. W piątek rozpoczął działanie
koronawirus bydgoszcz
08.05.2020 | 13:12

Mobilny punkt badań na koronawirusa w Bydgoszczy. W piątek rozpoczął działanie

Na zdjęciu: Przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy rozpoczął działanie mobilny punkt badań.

Fot. archiwum

Mobilny punkt badań na koronawirusa rozpoczął działanie w Bydgoszczy. Korzystać z niego mogą mieszkańcy regionu, którzy przebywają na kwarantanne.

Punkt funkcjonuje od piątku godz. 10:00. Znajduje się przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy. – To rozwiązanie pomoże w szybkiej diagnostyce i ułatwi pracę służbom sanitarnym, przy oczywiście jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej telefonują do osób wskazanych do badania. Mieszkańcy ci przyjeżdżają do punktu, gdzie mają pobraną próbkę – dodaje rzecznik wojewody Adrian Mól. Bydgoski punkt to projekt pilotażowy i działa przed dwie godziny dziennie. Próbki pobierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, a badania – osobom przebywającym na kwarantanne – wykonywane są bezpłatnie. Cała procedura trwa kilkanaście minut. Pobrane wymazy są następnie przekazywane do laboratoriów.

Testy pomogą w szybszej diagnostyce, jednak należy pamiętać, że wynik negatywny nie zwalnia z obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny do końca terminu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści