Mocny początek Dębów Osielsko w Bałtyckiej Lidze Baseballu. W Ekstralidze wygrana i porażka [ZDJĘCIA]

Dodano: 29.04.2019 | 09:46

Na zdjęciu: Baseballiści Dębów Osielsko rozgromili Bielawę Vikings w pierwszym meczu Bałtyckiej Ligi Baseballu.

Dwa zwycięstwa w Bałtyckiej Lidze Baseballu oraz wygrana i porażka w Ekstralidze – tak prezentuje się bilans weekendowych spotkań KWK Construction Dębów Osielsko.

W sobotę w Osielsku zawodnicy Dębów zainaugurowali swój udział w tegorocznych rozgrywkach Bałtyckiej Ligi Baseballu. Skład złożony głównie z zawodników zaplecza drużyny rozgromił w dwumeczu Bielawa Vikings 34:2 i 20:0. Oba mecze zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi gospodarzy. Warto dodać, że dolnośląska drużyna debiutuje w rozgrywkach ligowych.

KWK Construction Dęby Osielsko – Bielawa Vikings 34:2 (4 r.) i 20:0 (5 r.)

W niedzielę w Konstancinie pod Warszawą Dęby zmierzyły się z Centaurami Warszawa w ramach trzeciej kolejki Ekstraligi. W pierwszym meczu zawodnicy z Osielska musieli uznać wyższość rywali ze stolicy – pomimo tego, że w połowie III rundy, po mocnym początku prowadzili 5:1. – Niestety, znowu jedna tura kosztowała nas zwycięstwo – przyznał II trener Paweł Winiarski. Jednak w kolejnych częściach gry to Centaury ciułały pojedyncze obiegi, które dały im zwycięstwo 10:7.

W drugim spotkaniu KWK Construction Dęby miały rundę „mocnego uderzenia” – w III odsłonie, dzięki hitom Daniela Catalana, Zagórskiego i Pawła Sztejki oraz wygranym pojedynkom z miotaczem zdobyły 5 obiegów. W połowie meczu zespół z Osielska prowadził 7:0. Centaury odrobiły część strat, ale baseballiści z Osielska opanowali sytuację. Ostatecznie KWK Construction Dęby wygrały 8:4.

Centaury Warszawa – KWK Construction Dęby Osielsko 10:7 i 4:8

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z sobotniego meczu Bałtyckiej Ligi Baseballu pomiędzy Dębami a Bielawa Vikings!