Bydgoszcz
13C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 12
27C
Pt
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
28C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaMonika Matowska z rekomendacją na przewodniczącą rady miasta. Jedna zmiana w otoczeniu prezydenta Bruskiego
Monika Matowska Jakub Mikołajczak
16.11.2018 | 20:18

Monika Matowska z rekomendacją na przewodniczącą rady miasta. Jedna zmiana w otoczeniu prezydenta Bruskiego

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Monika Matowska (w środku) została zarekomendowana na stanowisko przewodniczącej rady miasta. Jakub Mikołajczak będzie z kolei szefem klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

Fot. Stanisław Gazda

Monika Matowska oficjalną kandydatką na przewodniczącą rady miasta, Jakub Mikołajczak szefem klubu radnych Koalicji Obywatelskiej – to najważniejsze ustalenia piątkowego spotkania ugrupowania, które wygrało wybory samorządowe w Bydgoszczy. Zastępcą prezydenta Rafała Bruskiego zostanie Michał Sztybel, a Anna Mackiewicz z SLD Lewica Razem wróci do ław zajmowanych przez radnych.

O nowym stanowisku dla Matowskiej mówiono od kilkunastu dni, a piątkowe posiedzenie Koalicji Obywatelskiej tę kandydaturę zatwierdziło. W odmłodzonym prezydium rady miasta ma znaleźć się jeszcze miejsce dla Szymona Wiłnickiego z Inicjatywy Bydgoszcz oraz weterana samorządu – Lecha Zagłoby-Zyglera. Trzeciego wiceprzewodniczącego ma wskazać koalicjant – SLD Lewica Razem.

Na czele 16-osobowego klubu Koalicji Obywatelskiej stanie wspomniany Mikołajczak. Prezydium klubu będzie reprezentowane jednak przez członków wszystkich składowych Koalicji Obywatelskiej – w jego skład wejdzie także Agnieszka Bąk (PO), Joanna Czerska-Thomas (Nowoczesna) i Wiłnicki.

W najbliższym otoczeniu prezydenta Rafała Bruskiego zajdzie jedna zmiana. Do grona zastępców dołączy Michał Sztybel (do tej pory pełniący funkcję dyrektora Biura Komunikacji Społecznej). Zastąpi on Annę Mackiewicz, która odebrała zaświadczenie o wyborze na radną i zrezygnowała z funkcji zastępczyni prezydenta. Na swoich stanowiskach pozostaną: Iwona Waszkiewicz, Maria Wasiak i reprezentujący SLD Mirosław Kozłowicz.


Powiązane treści