Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 9 • L 6
9C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMonitoring jest bezlitosny
25.03.2017 | 17:27

Monitoring jest bezlitosny

Przed okiem kamery nic się nie ukryje.

Na zdjęciu: Kamery monitoringu.

Fot. Stanisław Gazda

Jak policjantom w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez kierujących, ale również pieszych użytkowników dróg przydaje się mobilne centrum monitoringu pokazał wczorajszy (23.03.) dzień, kiedy to w ten właśnie sposób mundurowi „rozliczali” kierowców, którzy łamali obowiązujące przepisy w rejonie Ronda Toruńskiego w Bydgoszczy.

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają bydgoscy policjanci, którzy codziennie zmagają się z kierowcami łamiącymi obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Pomaga im w tym mobilne centrum monitoringu. Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

Działania te prowadzone były wczoraj (23.03.) w godzinach porannych w rejonie Ronda Toruńskiego w Bydgoszczy, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Niejednokrotnie w tym miejscu dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, zarówno przez zmotoryzowanych jak i pieszych uczestników dróg. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania, a przede wszystkim sygnalizacji świetlnej i najczęściej wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle. Obsługa monitoringu zwracała uwagę na tych, dla których najwidoczniej światło czerwone nie miało znaczenia. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy.

Tylko wczoraj w trakcie opisywanych działań policjanci ujawnili 23 wykroczenia, których dopuścili się kierujący pojazdami. Siedem z nich popełnili kierowcy samochodów ciężarowych. Mundurowi nałożyli na niezdyscyplinowanych użytkowników dróg 22 mandaty karne, a w jednym przypadku zastosowali pouczenie. Tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie.


Powiązane treści