[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Morsowanie w Białych Błotach. Szkolny klub dla śmiałków rozpoczął swoje działanie

Dodano: 19.01.2023 | 07:57

Na zdjęciu: Klub morsów z Białych Błot rozpoczął działalność.

Fot. UG Białe Błota

Szkolny Klub Morsów z Białych Błot rozpoczął swoją działalność pierwszym zanurzeniem. Do dyspozycji śmiałków oddano specjalny basen. Chętni do podjęcia zimnego wyzwania już niedługo będą mieli kolejną okazje.

Wyzwanie hartowania organizmu oraz własnej woli podjęli uczniowie i nauczyciele, zachęceni do przełamywania barier przez nauczycieli wf. W ten sposób zainaugurowano działalność Szkolnego Klubu Morsów w Białych Błotach. Do dyspozycji łowców adrenaliny oddano basen zewnętrzny działający przy szkole podstawowej.

Zanurzenie w wodzie poprzedziła prelekcja na temat technik morsowania połączona ze wspólna rozgrzewką. Ułatwieniem dla uczestników był fakt, że temperatura w basenie była podobna do tej, która panowała na zewnątrz. Wyrzut adrenaliny i endorfin sprawił, że zimne pluskanie nie przestraszyło uczestników. Do basenu wskoczyło 22 uczniów i 2 nauczycieli. Nad wszystkim czuwała pielęgniarka i ratownik, ale na szczęście obyło się bez interwencji.

Sukces inauguracyjnego morsowania zachęcił organizatorów do kolejnej kąpieli w odkrytym basenie – tym razem odbędzie się ono w najbliższą sobotę, 21 stycznia 2023 roku, w godzinach od 9:00 do 11:00 przy Szkole Podstawowej w Białych Błotach – blok sportowy budynku ,,B”.

W zimnej wodzie zanurzyć się mogą wszystkie dzieci, które uzyskają zgodę rodziców. Znajdzie się również miejsce dla dorosłych śmiałków. Na odważnych po kąpieli będzie czekać gorąca herbata i ognisko.

Chętni do podjęcia wyzwania przynoszą: strój kąpielowy, ręcznik, szlafrok, czapkę, rękawiczki klapki lub buty neoprenowe, ale najpierw trzeba skontaktować się z nauczycielami wf ze szkoły w Białych Błotach, którzy pomogą wypełnić niezbędne formalności związane z udziałem w morsowaniu.

Morsowanie w Białych Błotach. Szkolny klub dla śmiałków rozpoczął swoje działanie
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
9 dni temu

Bardzo dobra inicjatywa! Uczmy od najmłodszych lat dbania o zdrowie dzieci. Osobiście polecam, od pięciu lat nie choruję, a jeśli to dwa dni i po sprawie.