Bydgoszcz
7C
Opady
49% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 6
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMorsy spróbują pobić rekord Guinnessa
11.12.2015 | 17:52

Morsy spróbują pobić rekord Guinnessa

Chcą zrobić to w najbliższą niedzielę.

Na zdjęciu: Morsy udowadniają, że kąpiel w lodowatej wodzie może być przyjemna.

Fot. PiotrP / fanpage Bydgoskie Morsy

Miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie łączą swoje siły. Już w najbliższą niedzielę (13 grudnia) podejmą próbę pobicia rekordu Guinnessa w kategorii największej ilości równocześnie kąpiących się morsów w wielu miejscach. Co muszą zrobić, żeby odnieść sukces?

W akcji wziąć udział musi ponad 1799 osób, które spotkają się w zgłoszonych wcześniej punktach w różnych miejscach w Polsce. Takich obszarów musi być co najmniej 10, a w każdym z nich ma się wykąpać minimum 25 osób. Uczestnicy wejdą do wody mającej mniej niż 10 stopni Celsjusza. Zrobią to w tym samym czasie – równo o godz. 12:00.

Proces potwierdzenia pobicia rekordu będzie możliwy tylko przy dokładnym udokumentowaniu kąpieli w każdym ze zgłoszonych punktów. Liczba osób biorących udział w akcji, zostanie zaakceptowana na podstawie listy uczestników z podpisami oraz zdjęć i filmu obrazującego kąpiel od wejścia do wody do wyjścia z niej. Zostanie wykonana także fotografia z pomiaru temperatury wody. Istotne będą również oświadczenia osób, które jako świadkowie, będą oglądać przebieg kąpieli.

Bydgoszczanie, którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu powinni pojawić się o godz. 11:20 na plaży w Pieckach. Przed wejściem do wody odbędzie się obowiązkowa rozgrzewka. Organizatorzy koordynujący akcję w naszym mieście, czyli Bydgoskie Morsy, zachęcają by przynieść ze sobą przysmaki i łakocie takie jak np. placuszki czy rogaliki.


Powiązane treści