Bydgoszcz
6C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h NNW
H 8 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
7C
Pt
7C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeMost na drodze wojewódzkiej niedaleko Bydgoszczy będzie przebudowany. Inwestycja pochłonie 2 miliony
20.06.2020 | 09:42

Most na drodze wojewódzkiej niedaleko Bydgoszczy będzie przebudowany. Inwestycja pochłonie 2 miliony

Na zdjęciu: Roboty drogowe/zdj. ilustracyjne

Fot. SF

Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiada, że latem rozpocznie się przebudowa mostu w Byszewie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 243 łączącej Koronowo z Mroczą. Konstrukcja zostanie wzmocniona i poszerzona i znajdzie się na niej wydzielona część na ciąg pieszo-rowerowy.

Most znajduje się w Byszewie (powiat bydgoski) nad rzeką Krówką, stanowiącą prawy dopływ Brdy. Położony jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 243, która łączy ze sobą Koronowo i Mroczę. Jak informuje ZDW, projekt zakłada całkowitą rozbiórkę istniejącej konstrukcji przęsła mostu i częściową rozbiórkę przyczółków. – Wybudowana zostanie nowa konstrukcja stalowa z blach falistych. Karbowana powierzchnia usztywni konstrukcję i zapewni dobrą współpracę z otaczającym ją gruntem i betonem – informuje zarząd.

Remont przeprawy poprawi warunki dla wszystkich użytkowników ruchu. – Szerokość drogi na nowym przepuście wzrośnie do 10 metrów. Pozwoli to zlokalizować 7 metrową jezdnię oraz szeroki ciąg dedykowany pieszym i rowerzystom. Obiekt zostanie wyposażony w bariery i balustrady. Umocnione zostanie przyległe do obiektu koryto rzeki oraz skarpy. Wykonamy też nową nawierzchnię – przekazuje ZDW.

Obecny widok mostu w Byszewie.

Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. Na inwestycję przeznaczono około 2 miliony złotych ze środków samorządu województwa. – Zależy nam na zakończeniu podstawowych prac jeszcze w tym roku. Od wykonawców oczekujemy 5-letniej gwarancji na nowy obiekt – przekazują drogowcy. Most w Byszewie to kolejna przeprawa nad Krówką, która będzie wyremontowana na zlecenie ZDW – w 2016 roku zmodernizowano obiekt w Drzewianowie, który także znajduje się w ciągu DW 243. To zadanie pochłonęło 1,2 miliona złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści