Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Most na Mińskiej zostanie otwarty. Ale nie dla wszystkich

Dodano: 27.02.2017 | 14:20

W planach jest generalna przebudowa mostu.

Na zdjęciu: Most na ul. Mińskiej był zamknięty przez ponad miesiąc.

Fot. Stanisław Gazda

We wtorek most na ul. Mińskiej zostanie otwarty. Jak jednak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, nie wszyscy będą mogli skorzystać z przeprawy.

Most zamknięto w końcówce stycznia, gdy doszło do uszkodzenia płyty. Prace trwały nieco ponad miesiąc. – We wtorek o godzinie 8 ruch zostanie wznowiony – mówi nam rzecznik prasowy ZDMiKP Krzysztof Kosiedowski.

Czytaj także: Podsłuchy w bydgoskim ratuszu? Sprawdzi to prokuratura

Przeprawa nie będzie jednak dostępna dla wszystkich. Drogowcy wprowadzą bowiem ograniczenie uniemożliwiające wjazd pojazdom powyżej 2,5 tony. Zakaz jest potrzebny, aby uniknąć powtórnego zamknięcia. – Gdyby ruch był tak swobodny jak do tej pory, to ten most zostałby po prostu rozjechany – tłumaczy Kosiedowski.

Pojazdy, które nie mieszczą się we wprowadzonym limicie wagowym wrócą na most po przeprowadzeniu generalnego remontu przeprawy. Do końca roku ma powstać niezbędna dla modernizacji dokumentacja. – Po przebudowie tonaż zostanie podniesiony. Nie będą to jednak łatwe i tanie prace. Szacujemy, że będą kosztować kilka milionów złotych – zapowiada Kosiedowski.

Most na Mińskiej zostanie otwarty. Ale nie dla wszystkich