Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Most Pomorski i Kazimierza Wielkiego. Wiadomo, kiedy skończą się prace

Dodano: 02.02.2024 | 10:21

Na zdjęciu: Trwają prace na moście Pomorskim.

Fot. mat. ZDMiKP

W ciągu kilku najbliższych tygodni mają zakończyć się prace na budowie mostów Kazimierza Wielkiego oraz na moście Pomorskim. To ważne informacje dla kierowców, którzy od dłuższego czasu muszą mierzyć się z utrudnieniami w tej części miasta.

Budowa dwóch nowych mostów (drogowego i tramwajowego) w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego połączona była z przebudową na Fordońskiej i Toruńskiej. Kluczowe było uruchomienie do końca 2023 roku torowiska, czego wymagało dofinansowanie unijne.

Nie było spóźnienia i dofinansowana część inwestycji została rozliczona – mówił podczas środowej sesji rady miasta wiceprezydent Mirosław Kozłowicz.

Obecnie trwają prace na starym moście od strony ulicy zachodniej – roboty skupiają się m.in. na dylatacjach i łożyskach. Prowadzone są również prace sieciowe i prace na drogach dojazdowych.

Na koniec lutego planowane jest oddanie starego mostu do eksploatacji, aby cała ta infrastruktura mogła funkcjonować jeszcze przez wiele lat – zapowiedział Kozłowicz.

Koszt całej inwestycji to 166 mln zł. Dofinansowanie wyniosło 77 mln.

Trwają prace na Moście Pomorskim

Otwarcie jesienią nowej trasy tramwajowej na Kazimierza Wielkiego okazało się zbawienne, gdyż doszło wówczas do uszkodzenia nasypu mostu Pomorskiego, co wymusiło zamknięcie tamtejszej przeprawy tramwajowej.

Prace na własny koszt realizuje firma WUPRINŻ, czyli wykonawca kanalizacji deszczowej w rejonie mostu. Jak poinformowano podczas środowej sesji rady miasta, roboty mają zakończyć się do 15 marca. Przeprawa przez cały czas będzie przejezdna.

Dodajmy, że w przeciągu najbliższych lat most łączący rondo Toruńskie i Fordońskie zostanie przebudowany. Już kilkanaście miesięcy temu ZDMiKP informowało o uszkodzeniu jednej z pięciu belek nośnych konstrukcji.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rysio
Rysio
2 miesięcy temu

To ważne informacje bo zaraz wybory

Adam
Adam
2 miesięcy temu

A co z torowiskiem na Babiej Wsi?
Ile by kosztowała naprawa kilka lat temu, a ile będzie teraz lub za x lat.
Czemu miasto nie chce tego zrobić? Na co czekacie?

Tomuch
Tomuch
2 miesięcy temu

Czy nie wiesz Adamie, że uszkodzenie torowiska na Babiej Wsi powstało przez głębokie wykopy wykonane w związku z budową domów w niedalekim sąsiedztwie. Podobno miasto próbuje wyegzekwować odszkodowanie od wykonawcy. Znając skuteczność polskiego systemu prawnego, walka o odszkodowanie trwać będzie długie lata, stąd tylu deweloperów – cwaniaków.

Adam
Adam
2 miesięcy temu

A nie można było tego naprawić, a później wystawić faktury?
Bo to że trzeba będzie to w końcu zrobić nie podlega dyskusji.
A cena naprawy tego z roku na rok jest wyższa.

Krzysztof
Krzysztof
2 miesięcy temu

Szanowny panie wiceprezydencie budowa mostu Kazimierza Wielkiego miała być zakończona w lipcu ubiegłego roku więc jak nie było opóźnienia? Chyba kpisz sobie człowieku z mieszkańców Bydgoszczy!!!

jan
jan
2 miesięcy temu

Most Kazimierza Wielkiego nadaje się tylko do…. remontu. Jak można odebrać inwestycję z fuszerkami m.in: – uszkodzone chodniki, – zalane asfaltem kostka na jezdni, – źle spasowane balustrady na części chodnika, – opuszczone studzienki na jezdni jak i na ścieżkach rowerowych – zbyt wąski pas dla pieszych pomiędzy torowiskiem a szkołą WSB, – zabrudzone asfaltem płyty chodnikowe przy stacji paliwe, – ścieżka rowerowa bardziej prezentuje się jak fale dunaju niż na równo wylany dywanik w niektórych miejscach jest wyżej niż chodnik, – klawiszowanie płyt chodnikowych, – inwestycja za miliony na znaki wodne skręcone drutem, i wiele jeszcze innych fuszerek za… Czytaj więcej »

wlodek
wlodek
2 miesięcy temu

Uszkodzenia nasypu mostu Pomorskiego na własny koszt realizuje firma WUPRINŻ, co jest warte podkreślenia. Wykonawcy często lubią się wykręcać od naprawy swoich błędów, ale w tym przypadku jest tak jak być powinno i sami będą po sobie naprawiać.