Bydgoszcz
16C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 17 • L 15
14C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaMosty Solidarności w gorszym stanie niż przypuszczano. Utrudnienia potrwają do października
8-09-2019_ most Solidarności Bydgoszcz - SF (3)
10.09.2019 | 13:30

Mosty Solidarności w gorszym stanie niż przypuszczano. Utrudnienia potrwają do października

Na zdjęciu: Od kilku dni kierowcy muszą zmagać sie z utrudnieniami na mostach Solidarności.

Fot. Szymon Fiałkowski

Przedłużą się prace drogowców na mostach Solidarności. W trakcie robót okazało się, że stan przeprawy jest dużo gorszy niż oczekiwano.

Podczas wymiany nawierzchni na mostach Solidarności w stronę ronda Jagiellonów okazało się, że tzw. płyta pomostu także wymaga interwencji. Jak tłumaczy ZDMiKP, w wyniku niestaranności wykonawców robót sprzed kilkudziesięciu lat most konstrukcja okazała się być znacznie mniej wytrzymała niż powinna. Dlatego, mimo że nawierzchnia na przęsłach była już gotowa, wykonująca prace Kobylarnia musiała wstrzymać dalsze działania. – W tej chwili określamy zasięg degradacji pomostu, na podstawie, którego rozszerzymy zakres remontu – wyjaśnia rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Krzysztof Kosiedowski.

Drogowcy szacują, że prace potrwają do połowy października. Obecnie największym utrudnieniem wynikającym z robót jest ograniczenie ruchu do jednego z trzech pasów. – Prosimy o cierpliwość i zrozumienie. Chcemy za jednym razem doprowadzić wszystkie elementy konstrukcji do porządku, tym bardziej, że dylatacje obiektów mostowych są szczególnie narażone na nieszczelności i destrukcyjne działanie wody i substancji odladzających mosty – wyjaśnia Kosiedowski.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
zzzLeszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Gość
Leszek

A kto byl wykonawca ????Gotowski ????

zzz
Gość
zzz

@Leszek wygląda na to, że odpowiadał za niego twór poprzedzający Gotowskiego – Rawex. Za Wiki: W latach 1980-1991 opracowywano dokumentację oraz rozpoczęto remont mostu, który z powodu trudności finansowych przerwano w 1991 r. po wykonaniu częściowej rozbiórki płyty obiektu. Do remontu i wzmocnienia mostów południowych przystąpiono dopiero w 1994 roku według projektu opracowanego przez firmę „Rawex” z Bydgoszczy, przy współpracy Instytutu Badawczego Dróg i Mostów i Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych. Remont i wzmocnienie polegały na zastosowaniu nowego układu kabli sprężających, pogrubieniu żelbetowej płyty pomostu oraz zmianie ustroju konstrukcyjnego z belkowego dwuwspornikowego na ciągły dwuprzęsłowy[1]. Roboty były wykonywane przez firmę „Rawex”… Czytaj więcej »

Powiązane treści