[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pościg za motocyklistą. Jechał bez uprawnień, ale z marihuaną

Dodano: 26.05.2022 | 17:29

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali motocyklistę.

Fot. Błażej Bembnista

Policjanci ze Złotnik Kujawskich ścigali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyznę udało się szybko zatrzymać. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

We wtorek ok. godz. 17:00 patrol ze Złotnik Kujawskich zauważył motocyklistę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo rozglądać. Policjanci postanowili to sprawdzić, ale gdy jeden z funkcjonariuszy dał sygnał do zatrzymania, kierowca yamahy gwałtowanie przyspieszył i zaczął uciekać.

– Wjechał w las, potem uciekał łąkami, a gdy dojechał do gęstych zarośli i trzcinowiska, porzucił motocykl i uciekł w głąb zarośli. Tam zatrzymali go policjanci – opisuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Mężczyzna był agresywny i wykrzykiwał wulgarne słowa. W jego paczce po papierosach funkcjonariusze znaleźli marihuanę. 25-latek trafił do aresztu. Okazało się też, że jego pojazd był niedopuszczony do ruchu, a on sam nie miał uprawnień do kierowania nim.

Mężczyzna odpowie też za niesygnalizowanie zamiaru skrętu, wjazd do lasu bez wymaganej zgody i zaśmiecenie go, zniszczenie łąki, niestosowanie się do wydawanych przez policjantów poleceń co utrudniało wykonanie czynności służbowych, używanie słów wulgarnych. niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i posiadanie narkotyków. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Pościg za motocyklistą. Jechał bez uprawnień, ale z marihuaną
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments