Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMuzyka, cadillac i lata 20. Znamy szczegóły miejskiego Sylwestra!
29.11.2019 | 15:32

Muzyka, cadillac i lata 20. Znamy szczegóły miejskiego Sylwestra!

Na zdjęciu: W tym roku bydgoszczanie będą bawić się na Starym Rynku.

Fot. Stanisław Gazda

Ratusz przedstawił plany imprezy sylwestrowej, która w tym roku odbędzie się na Starym Rynku. Wydarzenie będzie nawiązywać do setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski.

Bydgoszczanie nie tylko przeniosą się z roku 2019 do 2020, ale także do 1920 roku. Muzyczna podróż przez minione dziesięciolecia rozpocznie się od zabawy w stylu przedwojennych kabaretów, w których królowały wieczorowe kreacje, pawie pióra, cylindry i smokingi, a na deskach teatrzyków rewiowych błyszczały talenty Eugeniusza Bodo, Zuli Pogorzelskiej i Adolfa Dymszy. Zaplanowano także taneczno-wokalne widowiska w wykonaniu współczesnych twórców – Edyty Jungowskiej, Małgorzaty Lewińskiej, Artura Pontka i Dariusza Taraszkiewicza. Pojawią się też przeboje Franka Sinatry w wykonaniu Krzysztofa Kiljańskiego, któremu towarzyszyć będą m.in. Henryk Miśkiewicz (saksofon), Robert Majewski (trąbka) czy Marcin Jahr (perkusja).

Listę atrakcji muzycznych zamyka grupa Pectus, która przypomni swoje hity takie jak „Barcelona” czy „Bez Ciebie”. Widowisko zakończy zabawa z DJ-em w rytmie przebojów, które w 2019 roku rządziły na listach rozgłośni radiowych. O historyczną atmosferę zadbają też statyści w strojach z epoki i grupy rekonstrukcyjne. Na rynku stanie biały cadillac z 1921 roku.

Impreza rozpocznie się o godz. 21:00 i zakończy o godz. 1:30. Poprowadzą ją Malwina Bielicka i Jacek Pawlewski. Wzorem poprzedniego roku odbędą się pokazy laserowe, a nie pirotechniczne.

Czytaj także: Na Starym Rynku pojawiła się choinka!

Muzyka, cadillac i lata 20. Znamy szczegóły miejskiego Sylwestra!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments