[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Muzyka z kosmosu. Utwory m.in. z Gwiezdnych Wojen zabrzmią przed Filharmonią Pomorską

Dodano: 17.08.2022 | 19:03

Na zdjęciu:

Fot. archiwum

W najbliższy piątek, 19 sierpnia o godz. 20:30 na placu im. Krzysztofa Pendereckiego przed Filharmonią Pomorską odbędzie się koncert stanowiący Preludium do 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Pod gwieździstym, letnim niebem będzie można wysłuchać utworów, które łączy jeden wspólny motyw: kosmos.

W repertuarze koncertu znajduje się m.in. muzyka z filmowych hitów, jak „Apollo 13” czy „Interstellar”. Nie zabraknie również intro z filmu „Odyseja Kosmiczna” oraz muzyki z sagi „Gwiezdne wojny”! Utwory wykona Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod dyrygenturą Maciej Sztora i prowadzeniem Marcina Żebrowskiego.

Bilety w cenie od 10 zł do nabycia w kasie filharmonii (wt—pt. godz. 14.00–18.00) oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacja telefoniczna obowiązuje w godzinach od 12 do 18 pod numerami 52 321 02 34, 52 321 04 67, a z rezerwacji online można skorzystać poprzez wysłanie wiadomości mailowej na adres kasa.biletowa@filharmonia.bydgoszcz.pl lub za pośrednictwem strony www.bilety24.pl

60. Bydgoski Festiwal Muzyczny Kontrasty – Nowa nadzieja rozpocznie się 16 września i potrwa do 7 października. Melomani usłyszą m.in.: Siedem bram Jerozolimy Krzysztofa Pendereckiego – monumentalną kompozycję w wykonaniu bydgoskiej Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Narodowej, kultowy brytyjski zespół wokalny The King’s Singers, dzieła Arvo Pärta w interpretacji Orkiestry i Chóru Filharmonii Estońskiej w Tallinie, wybitne kompozycje wokalno-instrumentalne Wojciecha Kilara oraz największe przeboje Ewy Bem w symfonicznym projekcie, a także największe polskie przeboje kobiecej wokalistyki z udziałem CapelliBydgostiensis, Kasi Cerekwickiej, Małgorzaty Ostrowskiej, Agnieszki Twardowskiej i Anny Grzelak. Postscriptum będzie koncert familijny „Człowiek ma głos”.

Międzynarodowy festiwal należy do najstarszych imprez tego typu w Polsce, reprezentatywnych wydarzeń Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego. Bydgoski Festiwal Muzyczny ma utrwaloną pozycję i prestiż wśród profesjonalnych środowisk muzycznych w Polsce i za granicą. Festiwalowa publiczność ma okazję wysłuchać różnych projektów muzycznych, począwszy od nieznanych utworów polskich i obcych poprzez najwspanialsze dzieła światowej literatury muzycznej różnych epok i stylów.

Bilety na wszystkie wydarzenia do nabycia online (www.bilety24.pl) oraz w kasie biletowej filharmonii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments