Bydgoszcz
9C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 10 • L 9
16C
Czw
16C
Pt
14C
Sob
10C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMyślęcinek pożegna lato. Wiele atrakcji dla pań i nie tylko
23.08.2018 | 06:47

Myślęcinek pożegna lato. Wiele atrakcji dla pań i nie tylko

Na zdjęciu: Impreza tradycyjnie odbędzie się na Różopolu.

Fot. SG

Festiwal food trucków, ponad 40 stoisk z warsztatami, poradami i akcesoriami dla pań, program rozrywkowy Roberta Rozmusa, a na koniec koncerty Juli i zespołu Afromental – w Myślęcinku w najbliższą niedzielę pożegnamy wakacje podczas Babiego Lata!                

Tradycyjne Pożegnanie Lata na Różopolu to od kilku lat także festiwal aktywności kobiet – Babie Lato.  Początek imprezy zaplanowano na godz. 14. Na przybyłych gości czekać będą stoiska organizacji pozarządowych i innych instytucji oferujących porady związane ze zdrowiem, urodą, rodziną czy domem. W tym roku przygotowano ich wyjątkowo dużo, bo aż 40. Będzie to m.in. szkoła rodzenia, dietetycy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakład Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii, siłownia, producenci kosmetyków, stylistka, warsztaty muzyczne, chustonoszenie, wróżka, moda meblowa. Panowie będą mogli odwiedzić profesjonalnego barbera i strzelnicę laserową, zaś o dobry humor dzieci zadbają animatorzy.

Scena będzie tętnić życiem od samego początku. Na starcie wystąpią na niej tancerze ze szkoły Echo Art oraz wirtuoz wiolonczeli Loop Trigger, a ich popisy przeplatać będą konkursy. O 15:45 pojawi się pierwsza z gwiazd wieczoru – Jula, czyli autorka takich hitów jak  „Za każdym razem” czy „Kiedyś odnajdziemy siebie”. Jej teledyski, w tym te nagrane w Bydgoszczy, mają miliony odsłon w internecie.

Po jej występie widzów rozbawi do łez Robert Rozmus, popularny aktor i showman, który od godziny 17 zapewni zabawę dla publiczności w każdym wieku. Będzie to energetyczny program „Kawa z mlekiem” z czynnym udziałem widzów, koncert największych przebojów w zaskakujących aranżacjach i aktorskim wykonaniu, który dopełnią kolorowe stroje i peruki.

Na koniec, o godz. 20, w ystąpi Afromental. Zespół podbił listy przebojów utworami „Pray 4 love” czy „Radio song”. Posiada na swoim koncie występy na najważniejszych scenach i festiwalach w Polsce, a także liczne nagrody, w tym  MTV European Music Award. Liderów grupy – Tomsona i Barona, mogliśmy oglądać jako jurorów jednego z najpopularniejszych w Polsce talent show.

Na Różopolu warto także zajrzeć do Butiku Charytatywnego Milczącego Aniołka „Milusiowo”. Zespół Retta to okrutna choroba, na którą cierpi dwuletnia Emilka. Jej mama kupiła maszynę i zaczęła szyć, wykonuje także inne rękodzieła. Podczas Babiego Lata można wesprzeć walkę z chorobą dziewczynki i nabyć jej unikatowe dzieła, a także przedmioty podarowane przez darczyńców. Pomóc będzie można także Konradowi Mielczarkowi, którego plany zostania pilotem pokrzyżował tragiczny wypadek powodujący paraliż czterokończynowy. Na stoisku akcji charytatywnej zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację. W zamian organizatorzy proponują artystyczne malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, tatuaże z henny i brokatu, warsztat zdobienia twarzy dla kobiet, a stoisko wzbogaci wystawa malarska Ilony Gawrońskiej, absolwentki Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego i Polskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Babiemu Latu towarzyszyć będzie Festiwal Smaków Food Trucków. Już po raz czwarty do Bydgoszczy przyjadą mobilne restauracje z całej Polski. Goście festiwalu będą mogli spróbować pyszności z różnych stron świata, dań niecodziennych, z autorskim pomysłem, tworzonych z sercem. Swoich miłośników ma Holi Festival Poland, który kolejny już raz będzie towarzyszył myślęcińskiej imprezie. To ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie festiwalu kolorów holi, podczas którego w regularnych odstępach czasu w rytm muzyki można obsypywać się kolorowymi proszkami.

Program imprezy
14–14.10 Powitanie
14.10–14.30 Pokaz tańca Echo Art
14.30–15.30 Koncert zespołu Loop Trigger
15.30–15.45 Konkurs sponsora
15.45–16.45 Koncert Juli
16.45–17 Konkurs sponsora
17–19.30 Program rozrywkowy Roberta Rozmusa
19.30–20 Licytacja, konkurs
20–21.30 Koncert zespołu Afromental


Powiązane treści