Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaMZK jedzie na zakupy. Chce dziesięć nowych autobusów
09.06.2017 | 12:48

MZK jedzie na zakupy. Chce dziesięć nowych autobusów

Pojazdy zostaną dostarczone w przyszłym roku.

Na zdjęciu: MZK planuje kupno nowych autobusów.

Fot. archiwum

Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy ogłosiły w piątek przetarg na dostarczenie dziesięciu nowych autobusów.  Pojazdy mają trafić nad Brdę w dwóch przyszłorocznych transzach.

Niskopodłogowe, o długości ok. 18 m,  mieszczące przynajmniej 135 pasażerów, z silnikiem diesla – takie w skrócie mają być autobusy, które chce zakupić MZK. Nie zabraknie także coraz powszechniejszych już gniazd USB dla pasażerów i klimatyzacji, a także  udogodnień w kabinie kierowcy.

Zamówienie zostanie zrealizowane w dwóch transzach. Na dostarczenie pierwszej zwycięzca przetargu będzie miał 160 dni od podpisania umowy, lecz nie będzie mogło się to stać później niż 19 lutego. Druga część ma dojechać do Bydgoszczy do 28 lutego przyszłego roku.

Cena to 83% punktów. 15% będzie można uzyskać za zaoferowania autobusów, których poszycia i szkielety zostały wykonane z aluminium, stali nierdzewnej lub stali zabezpieczonej dodatkowo metodą KTL, a 2% zostanie przyznane za zaproponowanie minimum 16 miejsc dostępnych z niskiej podłogi (minimum to 14).

Oferty można składać do 14 lipca. Później MZK będzie miało 60 dni na wyłonienie dostawcy. Przypomnijmy, że najnowsze obecnie autobusy w Bydgoszczy to mercedesy dostarczone w styczniu przez firmę EvoBus.


Powiązane treści