Bydgoszcz
-2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -2 • L -2
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNa bydgoskim uniwersytecie trwa produkcja adapterów do masek. Pomogą służbom w walce z koronawirusem
Produkcja adapterów_ UTP Bydgoszcz - Ryszard Wszołek, UTP Bydgoszcz (10)
03.05.2020 | 15:13

Na bydgoskim uniwersytecie trwa produkcja adapterów do masek. Pomogą służbom w walce z koronawirusem

Na zdjęciu: Produkcja adapterów do masek trwa na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Fot. Ryszard Wszołek / UTP

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy rozpoczął produkcję adapterów do masek, które są wykonywane z wykorzystaniem druku 3D dla lekarzy z bydgoskich szpitali i nie tylko. Wszystko w ramach akcji #UTPdlaszpitali.

Nad przedsięwzięciem, uwzględniając techniczne parametry, jakie adaptery powinny spełniać, aby mogły zostać dopuszczone do użytkowania pracowała grupa pracowników i studentów z obszaru inżynierii biomedycznej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP. – Pomysł powstał dzięki współpracy z 10 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy – mówi Michał Grzybowski z UTP.

Jak słyszymy, aktualnie wydrukowanych zostało ponad 250 adapterów do masek do nurkowania oferowanych przez Decathlon, masek przeciwgazowych MP4, MP5, MP6, masek Honeywell OptiPro i inne. – Wszystkie typy adapterów zostały przed wdrożeniem do produkcji przetestowane pod względem szczelności – dodaje Grzybowski. Podjęte działania przełożą się na wzrost bezpieczeństwa służb, które szczególnie narażone są na skutki pandemii COVID-19.

W ramach akcji wsparte zostały dwa bydgoskie szpitali: 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką i Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr Jurasza, a także Stowarzyszenie „Dzięki Wam”, Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści