Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
52% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 21 • L 18
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNa Kapuściskach rozpoczyna się budowa Lidla. Plac koło Hermesa został ogrodzony
Lidl Kapuściska Bydgoszcz
13.02.2021 | 13:41

Na Kapuściskach rozpoczyna się budowa Lidla. Plac koło Hermesa został ogrodzony

Na zdjęciu: W ramach inwestycji na Kapuściskach Lidl zagospodaruje między innymi teren parkingu, gdzie w przeszłości stał już niewielki pawilon handlowy.

Fot. nadesłane

W piątek rozpoczęły się prace przygotowawcze na potrzeby budowy sklepu sieci Lidl na Kapuściskach. W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie plac parkingowy znajdujący się po zachodniej stronie Hermesa oraz dawne tereny Telekomunikacji Polskiej.

Inwestycja u zbiegu ulic: Wojska Polskiego oraz Szarych Szeregów ma na osiedlu swoją bardzo długą historię. O przyszłości tego miejsca spekulowano na Kapuściskach od wielu lat, a gdy stało się jasne, że w tym miejscu powstanie nowy pawilon handlowy, mieszkańcy toczyli ożywioną dyskusję, czy na budowę sklepu zadecyduje się tu Aldi czy też właśnie Lidl.

Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane w kwietniu ubiegłego roku, gdy Lidl złożył wniosek o pozwolenie na budowę sklepu wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą, w tym parkingiem. Ostatecznie zgodę na budowę spółka otrzymała we wrześniu. Procedury przedłużyły się ze względu na epidemię koronawirusa.

W ramach inwestycji Lidl zagospodaruje obecny parking, gdzie w przeszłości notabene znajdował się już niewielki pawilon handlowy, w którym funkcjonował sklep spożywczy oraz kantor wymiany walut. Zmiany obejmą również przylegające tereny, gdzie swoje biura miała najpierw Telekomunikacja Polska, a później Orange. Część pawilonów wzdłuż chodnika prowadzącego od ul. Szarych Szeregów w stronę Hermesa zostały wyburzonych już kilkanaście miesięcy temu.

Aktualnie teren przyszłego placu budowy został ogrodzony. Odcięto możliwość przejścia wspomnianym chodnikiem, który prowadzi między innymi do Hermesa i pawilonów znajdujących się na jego tyłach, a także w kierunku bloków sąsiadujących z V Liceum Ogólnokształcącym oraz zlokalizowanych przy ulicy Walecznych.

W minionych latach spółka Lidl przeprowadziła ekspansję na terenie Bydgoszczy. Nowe sklepy sieci powstały w ostatnich kilkunastu miesiącach między innymi przy ulicy Inowrocławskiej (koło zajezdni MZK), Powstańców Wielkopolskich (przy skrzyżowaniu z Wyszyńskiego), Glinki czy Szubińskiej (obok Castoramy). Aktualnie Lidl kończy remont innego sklepu znajdującego się przy ul. Wojska Polskiego – tuż przy Zielonych Arkadach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Seiadomy
Seiadomy
3 miesięcy temu

Polskie sklepy podaja ale otwiera sie kolejny niemiecki market . Coz , PO rzadzi w Bydgoszczy

Max
Max
3 miesięcy temu

To był teren prywatny jak i kilka innych terenów gdzie jest Lidl. Warto zajrzeć w sieć i zobaczyć ile Lidl dostaje do finansowania od PIS…!!!

Hana
3 miesięcy temu

Szkoda ,ze przygłupie proniemieckie wladze tego miasta, nie pomyślały o tak przyziemnej rzeczy dla swoich mieszkańców jak PARKING parkować w tym rejonie gdzie mieszkam to wyścig szczurów -ale co to obchodzi niby rzadzących ktorzy mieszkają w swoich domach lub zamkniętych osiedlach z miejscem do parkowania. Lepiej postawić kolejny nowoczesny niemiecki obóz pracy. BRAWO!!!

Powiązane treści