Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINa poczcie zapłacisz kartą
26.02.2016 | 01:15

Na poczcie zapłacisz kartą

Z takiej opcji będzie można skorzystać od czerwca 2016 roku.

Na zdjęciu: Poczta Polska będzie akceptować karty VISA i MasterCard.

Fot. wolny dostęp

8,5 tys. terminali POS trafi do wszystkich placówek Poczty Polskiej. Z urządzeń będzie można korzystać od czerwca 2016 roku.

Przy pomocy karty płatniczej będzie można skorzystać ze wszystkich usług pocztowych t.j. np. rozliczenie za przesyłki pobraniowe, zakup znaczków pocztowych lub towarów handlowych. Do transakcji wykonywanych przy użyciu karty nie będą naliczane dodatkowe opłaty oraz nie będzie ustalonego limitu kwotowego. Poczta będzie akceptować płatności kartami VISA i MasterCard, w tym również tzw. zbliżeniowymi. Osoby posiadające karty zagranicznych banków będą mogli, dzięki usłudze DCC, dokonać płatności w walucie karty.

Ponadto terminale POS umożliwią również skorzystanie z innych usług. Za ich pośrednictwem będzie można m.in. wypłacić gotówkę w placówce pocztowej oraz wykupić doładowanie do telefonu komórkowego.

Wprowadzenie płatności bezgotówkowych ma ułatwić i przyśpieszyć obsługę klientów oraz zwiększyć komfort korzystania z usług oferowanych przez Pocztę Polską. Pierwsze terminale POS mają pojawić się już w marcu i kwietniu. Pilotaż zostanie przeprowadzony w 200 placówkach. Do końca czerwca wszystkie placówki mają być wyposażone w terminale POS. Jednak wdrożenie produkcyjne płatności ma rozpocząć się już 1 czerwca tego roku.


Powiązane treści