[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na skrzyżowanie wjechał na czerwonym świetle. Kierowca volkswagena uciekał przed policjantami

Dodano: 23.08.2022 | 13:41

Na zdjęciu: Policjanci z Ciechocinka zatrzymali kierowcę volkswagena po krótkim pościgu.

Fot. Archiwum

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który postanowił wjechać na skrzyżowanie mimo czerwonego światła. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Ciechocinka. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22 sierpnia), kiedy to policjanci z Ciechocinka patrolowali ulice miasta, a w pewnym momencie zauważyli oni auto, którego kierowca wjechał na skrzyżowanie mimo włączonego czerwonego światła. – Mundurowi postanowili zatrzymać kierującego volkswagenem, dając mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe – mówi asp. Marta Błachowicz z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Kierowca volkswagena jednak ani myślał, by zatrzymać się do kontroli. Zamiast rozmowy z policjantami, podjął próbę ucieczki. Ta jednak szybko została ukrócona przez funkcjonariuszy, którzy po krótkim pościgu zatrzymali 65-latka. Wyjaśniło się też, dlaczego zdecydował się uciekać. – Okazało się, że mężczyzna jest pijany – dodaje Błachowicz i precyzuje: – Badanie wykazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

65-latek będzie miał teraz spore problemy. Aleksandrowscy policjanci już zapowiadają, że mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i przejazd na skrzyżowaniu na czerwonym świetle. – Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności – mówią funkcjonariusze.

Na skrzyżowanie wjechał na czerwonym świetle. Kierowca volkswagena uciekał przed policjantami
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments