Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNa Starym Rynku stawiane są donice. Będą w nich drzewa [ZDJĘCIA]
stary rynek bydgoszcz
27.04.2020 | 12:33

Na Starym Rynku stawiane są donice. Będą w nich drzewa [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Tak prezentują się nowe donice na Starym Rynku.

Fot. Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia

W poniedziałek, 27 kwietnia na Starym Rynku rozpoczęto ustawianie donic. Zasadzone zostaną w nich drzewa.

Ustawienie donic to realizacja obietnic władz miejskich, o których informowaliśmy już w czerwcu zeszłego roku. Po fali krytyki dotyczącej wyglądu Starego Rynku – przypomnijmy, że po walce z wojewódzkim konserwatorem zabytków udało się posadzić na rynku dwa drzewa – powstał pomysł powstawienia na płycie dodatkowych miejsc, w których będą znajdowały się rośliny. O to apelowali m.in. bydgoscy członkowie Partii Zieloni. Wcześniej na odnowionym placu ustawiono meble miejskie – ławki, kwietniki, śmietniki i krzesła. Były one wykonane zgodnie z projektem studentki UTP Agaty Łapińskiej, który wygrał konkurs.

Jak podkreślał prof. Dariusz Markowski, nowe elementy na najważniejszym placu miasta miały pojawić się na wiosnę. Ich projekt został zaakceptowany przez radę estetyki. – Donice będą wykonane z kortenu, metalu, który poddaje się procesowi korozji, dając kolor lekkiego brązu. Czekamy jednak na wersję impregnowaną, którą ma dostarczyć producent, bo obawiamy się, że korten będzie brudził płytę w wyniku utlenianiapowiedział w lutowym wywiadzie dla MetropoliaBydgoska.PL.

Rozpoczęcie procesu stawiania donic i obsadzania ich drzewami rozpoczęło się w poniedziałek, 27 kwietnia o poranku. W procesie ich ustawiania czynny udział brał sam prof. Markowski. – Trwa ustawianie donic, dziś decydowaliśmy o ich lokalizacji. Dziś operacja powinna się zakończyć – przekazał nam Markowski. Łącznie na Starym Rynku stanie 16 donic. Ich ustawienie powinno choć częściowo wypełnić puste elementy rynku oraz ożywić płytę oczekiwaną przez mieszkańców zielenią.

Jak informuje fundacja Immo, związana z Grupą Kapitałową Immobile, w donicach zostaną zasadzone nie tylko drzewa, ale też rośliny wieloletnie. Fundacja Immo była jednym z fundatorów nasadzeń.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści