Bydgoszcz
10C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 10 • L 9
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZlot samochodów w… Dniu bez Samochodu. Do Bydgoszczy zawita kilkadziesiąt Fordów Mustangów
Zlot Fordów Mustangów - konferencja_SG (3)
17.09.2018 | 14:12

Zlot samochodów w… Dniu bez Samochodu. Do Bydgoszczy zawita kilkadziesiąt Fordów Mustangów

Na zdjęciu: Konferencja prasowa w sprawie zlotu Fordów Mustangów.

Fot. Stanisław Gazda

W Dniu Bez Samochodu zobaczymy 50 najpiękniejszych pojazdów. 22 września będzie w Bydgoszczy Zlot Fordów Mustangów – „Western Mustang Weekend”.

Po czterech latach nieobecności Fordy Mustangi ponownie pojawią się w Bydgoszczy. Może nie na tak duża skalę i w takiej liczbie, jak to było na 50-lecie wyprodukowania pierwszego Forda Mustanga, ale będzie to niemniej ciekawe spotkanie z tymi kultowymi pojazdami.

Okazja podziwiania motoryzacyjnej śmietanki będzie już wkrótce – 22 września. Wtedy to na „Western Mustang Weekend” zjadą do Bydgoszczy Fordy Mustangi z województwa pomorskiego i z naszego regionu. Organizatorami wydarzenia będą: Automobilklub Bydgoski oraz Sekcja Mustangów –Stajnia Bydgoszcz przy współudziale  Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Wydarzenie trwać będzie w sobotę, 22 września od godziny 11.00 do 17.00 i rozpocznie się „zbiórką” pojazdów na parkingu Leśnego Parku i Wypoczynku, po której nastąpi przejazd kolumny ulicami Gdańską i Focha na parking przy ul. Mostowej i teren przyległy do Placu Teatralnego. Tam do godziny 17.00 trwać będzie prezentacja pojazdów.

Zobaczymy cały przekrój Fordów Mustangów – począwszy od jednych z pierwszych egzemplarzy aż po te, które niedawno zjechały z taśmy produkcyjnej – kultowość w całej swojej krasie i mocy (10-12 tys. koni mechanicznych).

Po raz drugi podziwiać samochody w ruchu, wsłuchując się w specyficzną pracę ich silników,  będzie można po godzinie 17.00, podczas wyjazdu samochodów z Placu Teatralnego  i  ich przejazdu Mostową, Focha i Gdańską w kierunku Osielska.

Uczestnicy zlotu będą zwiedzać pieszo Bydgoszcz, zostaną też zaproszeni do zwiedzana miasta zabytkowymi tramwajami, a mieszkańcy będą mieć możliwość zrobienia sobie atrakcyjnych fotek w otoczeniu motoryzacyjnych arystokratów.

Co jest takiego w Fordach Mustangach, że „kręcą” zarówno ich posiadaczy, jak i je oglądających?

Z Fordem Mustangiem jest jak z kobietą. Jak się ma tę najpiękniejszą, to się nią bezgranicznie cieszy i ją kocha, pozostawiając  innym jedynie jej podziwianie i zachwyty  – mówił Robert Zdunkiewicz z bydgoskiej stajni Fordów Mustangów, pomijając ten drobny szczegół, że w przypadku tych aut, w odróżnieniu od kobiet, ceni się je za wygląd wraz z wiekiem. – Jeżeli ktoś już ma Forda Mustanga, to bardzo rzadko się zdarza, że go sprzedaje. To tak wciąga, że niektórzy posiadają po dwa-trzy egzemplarze i mają dylemat, którym na zlot przyjechać – dodaje Zdunkiewicz.

Warto skorzystać z sobotniej okazji obejrzenia Fordów Mustangów, gdyż za dwa lata skończy się era ich kultowości, albowiem w 2020 roku firma zapowiada rozpoczęcie produkcji Mustangów w wersji elektrycznej. To już nie będzie to…

 

 


Podobne wpisy

Powiązane treści